Nový Spark
venku od 2. května
Umělá inteligence vykradla Hendrixe a NIRVANU

Umělá inteligence vykradla Hendrixe a NIRVANU

AI nám proniká do životů stále více. A začala fušovat i do muziky, i když s dobrými postranními úmysly. Naposledy se pomocí algoritmů podařilo vytvořit „nový“ song z kuchyně dvou hvězd rockové historie.

Cílem neziskové torontské organizace Over the Bridge je upozornit na křehké mentální zdraví hudebníků, kteří často odcházejí příliš brzy. Kurt Cobain i Jimi Hendrix patří do proslulého klubu 27, který také dal jméno souhrnné nahrávce „ Lost Tapes of the 27 Club“, která obsahuje fiktivní skladbu „Drowned in the Sun“ od NIRVANY, jež vznikla pomocí umělé inteligence za doprovodu zpěvu Erika Hogana, zpěváka revivalu grungové legendy. Dále také song „You’re Gonna Kill Me“ ve stylu Jimiho Hendrixe.

Jak vše vzniklo? Algoritmus AI studoval původní stavby skladeb interpretů, rytmy, kytarové riffy, změny akordů, sóla, melodie či texty, a poté z hudby vygeneroval nové zvukové informace. I když podobná aktivita působí pozoruhodně, na druhou stranu dozajista trochu děsí svou odlidštěností.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace