Nový Spark
venku od 2. května
Umělecký projev bez omezení - kytarista AMORPHIS Tomi Koivusaari rozjíždí sólo projekt BJØRKØ

Umělecký projev bez omezení - kytarista AMORPHIS Tomi Koivusaari rozjíždí sólo projekt BJØRKØ

Hybná síla finských metalových ikon AMORPHIS, kytarista Tomi Koivusaari, nyní vstupuje do světla reflektorů úplně sám se svým sólovým projektem BJØRKØ. Debutové album „Heartrot“ vyjde letos v prosinci.

Ku poslechu je první singl „The Heartrot Rots“, v němž se za mikrofonem objevuje Jeff Walker z CARCASS, což je nejlepší volba pro jednu z nejtvrdších skladeb na desce.

Po léta byl Koivusaari jednou z kreativních opor AMORPHIS. Nyní se s BJØRKØ(česky „ostrov bříz“) vydává za hranice dynamiky, aby předvedl svou výraznou uměleckou vizi. „Jedná se o sbírku různých skladeb a úhlů pohledu. Nechtěl jsem, aby tradiční přístup nějak omezoval můj umělecký projev,“ říká kytarista a dodává, že „album je plné vizuálního spojení s přírodou a všudypřítomného smyslu pro melancholii.“

BJØRKØ má daleko k sólovému počinu v tradičním slova smyslu. Obsahuje hvězdnou sestavu vokalistů zpívajících v různých jazycích, což přispívá k atmosféře, která je bohatá a mnohovrstevná. Waltteri Väyrynen (OPETH, ex-PARADISE LOST), Lauri Porra (STRATOVARIUS) a Janne Lounatvuori (HIDRIA SPACEFOLK) dodávají Koivusaariho umění skálopevný základ.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace