Nový Spark
venku od 2. října
Únorový Spark s cylindrem na hlavě

Únorový Spark s cylindrem na hlavě

Tak dlouho se spekulovalo o novém albu GUNS N' ROSES, až Slash nastartoval kytaru a udělal desku s vlastními konspirátory. Kytarista, na nějž jsou namířeny reflektory médií již víc než 35 let, se ve své podstatě nemění a dělá pořád to, co mu jde nejlépe. Skládá nové písničky a nahrává desky. Jak vznikala jeho aktuální, v pořadí čtvrtá s formací SLASH FT. MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS, o tom se Slashem mluvila Monika Bílková.

Hard rock už několik desetiletí představuje Pantheon, v němž se bohům dostává zasloužených poct. Svůj obdiv způsobem, jenž bere dech, vyjádřila božstvům na svém albu „A Tribute to Led Zeppelin“ americká zpěvačka Beth Hart. V obsáhlém rozhovoru přes zoom na lince Kalifornie-Praha nejen mluví o pochybnostech, jak fanoušci přijmou, že Planta zpívá ženská, ale zároveň otvírá svou duši umělkyně s odzbrojující upřímností a nadhledem.

Už za měsíc nastane velká chvíle pro fanoušky SABATON a Spark servíruje již nyní jako předkrm reportáž z poslechu očekávaného alba, které kapela pouštěla novinářům z celé Evropy v Musée Royal de L'Armée, armádním muzeu v belgickém hlavním městě Bruselu. Kde zároveň kolega Tomáš Vítek v zákopech sabatonovského světa s kapelou absolvoval poradu operačního štábu před březnovým útokem do historických reálií hrůz první světové války.

Albem měsíce se v únorovém vydání Sparku stala novinka „Halo“ finských AMORPHIS. Ti se tentokrát vydali do časů, kdy se divokou přírodu finského severu vypravili dobývat první průzkumníci. Kytarista Esa Holopainen v obsáhlém materiálu zasazeném do rubriky Galerie Titánů nejen popisuje okolnosti vzniku nové desky, ale zároveň vás ponoří do tajemné historie AMORPHIS.

Pandemie dala hudebníkům spoustu času, který mnozí z nich využili ke skládání a nahrávání nových desek. Jednou z nejočekávanějších je bezpochyby i novinka „Requiem“ skupiny KORN. Kytarista Brian „Head“ Welch v rozhovoru pro Spark mimo jiné říká: „Kdysi jsme ztratili vášeň kvůli našim závislostem. Byli jsme v tom namočení nějakých deset patnáct let. Já jsem dokonce odešel z kapely. Opustila mě vášeň i důvod, proč to všechno dělat. Potřeboval jsem osobnostně dospět. Hudba je ale náš život a jen díky vášni jsme začali pracovat na nových věcech.“

A hudba reflektuje svět různými pohledy. Jednu z nejočekávanějších tuzemských desek vydává i svérázná INSANIA. V rozhovoru pro aktuální číslo frontman Poly vysvětlil její název zcela bez obalu: „Ve světě, kde se i ty nejabsurdnější vize ze seriálu Simpsonovi dávno staly realitou (Trump prezidentem), o naší domácí scéně nemluvě, je těžký brát cokoli vážně a obejít se bez sarkasmů. Všude kolem se odehrávají grotesky.“

Rubrika Kulturní špionáž tentokrát patří Venuši ze záhrobí. Je totiž mnoho odvětví, která jsou s rockovou hudbou neodmyslitelně spjata, a jedním z nich je i alternativní modeling. V rozhovoru, který jsme rozdělili na dva díly (ten druhý najdete ve Sparku 3/22), odhaluje hlavní hrdinka Dani Divine odvrácenou stranu obchodu s krásou i pokleslé mravy hudebníků.

Doufám, že únorová sklizeň vám bude chutnat.

Dobrou chuť a klidné trávení rockových a metalových emocí. Za měsíc se potkáme na frontových liniích.

Karel Balčirák


Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace