Nový Spark
venku od 2. dubna
URIAH HEEP ukuli své pětadvacáté album z chaosu pandemie

URIAH HEEP ukuli své pětadvacáté album z chaosu pandemie

URIAH HEEP jsou nezdolní. Rockoví veteráni ve čtyřiapadesátém roce své kariéry, 27. ledna 2023, vydají své už pětadvacáté studiové album. Bude se jmenovat „Chaos & Colour“ a kapela ho ohlašuje rovnou s videoklipem ke skladbě „Save Me Tonight“, který jej otevírá.

„Je to další ze silných melodických rockových písní udělaných pro rocková rádia a jistě ji příští rok zařadíme i do svého koncertního setu,“ říká k novince kytarista Mick Box.

URIAH HEEP na Sparkshopu

Její pozadí, jakož i to, že prsty v ní má též zpěvák Jeff Scott Soto, dál odhaluje baskytarista Dave Rimmer: „Je to skladba vzešlá z frustrace a beznaděje uplynulých dvou roků života, kdy jsme se však nevzdávali naděje, že se jednoho dne opět setkáme.“ Doplňme, že Rimmer se Sotem byli společně podepsáni už pod skladbou „Grazed by Heaven“ z předchozího alba „Living the Dream“, na němž posloužila rovněž coby otvírák.

První singl zároveň udává tematický tón desky, formovaný právě nelehkým obdobím koronavirové pandemie. „Název Chaos & Barva odráží chaotické období lockdownů, rušených turné, krize v branži a vůbec všechen ten zmatek, v němž se svět ocitl,“ vysvětluje Mick Box. „A alespoň z mého pohledu, jediné barvy, které lidé mohli spatřovat, byly skrze hudbu. Spoustě z nás pomohla tuto nelehkou dobu překlenout.“

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace