Nový Spark
venku od 1. června
V Praze za týden zazní blackmetalová noční hudba

V Praze za týden zazní blackmetalová noční hudba

DER WEG EINER FREIHEIT, REGARDE LES HOMMES TOMBER, BIZARREKULT, 21. 9. 2022 – Praha, Futurum

DER WEG EINER FREIHEIT u nás hráli už několikrát. Jejich podání atmosférického black metalu vychází ze směru, který svého času nakopli Wolves in the Throne Room; ty v Praze mimochodem uvidíte 22. října. Činní Němci tedy sází na rychlejší formu blacku a táhlé, kvílivé kytary s agonickým vyzněním a kytarovými vybrnkáváními. Úspěšná a ceněná kapela z bavorského Würzburgu vedle několika EP vydala pět alb. To předposlední - „Finisterre“ (2017) - patřilo mezi nejlépe hodnocené desky roku v žánru a dosud je vyhledáváno. Loni vyšla „Noktvrn“ (Season of Mist).

Ani s ní DER WEG EINER FREIHEIT nepřestali kráčet dál za hranice žánru. Silnou inspirací tentokrát byla, jak i název alba napovídá, Nokturna od skladatele klasické hudby Frédérica Chopina. I DWEF se tu snaží zahrnout všechny aspekty noci: tmu, cestování za svitu měsíce, sny, nejasný stav mysli mezi bděním a spánkem a v neposlední řadě také úsvit nového dne.

Speciálním hostem Der Weg jsou REGARDE LES HOMMES TOMBER. Ti z temných stínů vylezli masivním debutem a do metalové komunity okamžitě vtiskli svou vizi: epickou směsici atmosférického black metalu, sludge a death metalu inspirovaného posvátnými písmy. Respekt si pak získali i intenzivními a rituálními koncerty, jejichž mystická aura nadchla publika Hellfestu, Roadburnu a mnoha klubů po celé Evropě.

Vybav se na koncert CéDem ze Sparkshopu

Black metal s výraznými post-metalovými prvky RLHT se poslouchá moc dobře. Některé riffy mají neuvěřitelnou sílu a kapela objektivně k žánru post-blacku dovede přistoupit bez rigidního patosu. Francie podobné kapely „umí“, takže „Ascension“, jejich dva roky stará deska vydaná Season of Mist, bude rovněž dost silným lákadlem.

Předkapela BIZARREKULT pochází z norského Osla a v roce 2006 ji založil Roman V., když žil na Sibiři, jako hudbu, která by se hodila k jeho poezii. Spojení hutně znějícího post-blacku a filozofických existenciálních odpovědí BIZARREKULT vyneslo smlouvu u Season of Mist pro druhé album, které neslibuje pokračování, ale další evoluci.

e-TICKET můžeš pořídit zde

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace