Nový Spark
venku od 1. června
Valašský thrashový uragán REFORE vydává svůj první vinyl

Valašský thrashový uragán REFORE vydává svůj první vinyl

Album „Built to Nothing“ thrasheři nahráli ve studiu GM Recording v Jablůnkově pod taktovkou Martina Roženka: „Martin je moc fajn borec a absolutní profík, který má song sestříhaný dřív, než ho vůbec dohraješ,“ vychvaluje si hladký průběh nahrávání desky kytarista Fíša. Autorem jednoduchého, avšak silného výjevu na přebalu desky je kamarád kapely Vojta Krupka.

Vinyl „Built to Nothing“ objednávejte v našem e-shopu.

Debutová deska je oproti EP rychlejší a rozmanitější. Inspirací pro nahrání „Built to Nothing“ byla osmdesátá léta a nehynoucí vášeň pro metalovou hudbu: „Zvukově jsme album chtěli dostat hluboko do osmdesátých let a myslíme si, že se to nakonec podařilo. My tuhle dobu považujeme za to nejlepší, co se metalu týká. Závěrečný mix a mastering měl na starosti taktéž Martin. Vydání dlouhohrající desky byl náš splněný sen. Čtyři kámoši z malých vesniček u slovenských hranic mají venku desku a rozesílají ji po celém světě, to je prostě fakt velká věc,“ komentuje Fíša. Od debutu čekejte čistokrevný agresivní thrash nepostrádající pořádný atak, důraz a tah na branku, kde i přes evidentní lásku ke SLAYER nechybí cit pro chytlavost a melodiku, aniž by tím REFORE přicházeli o intenzitu a drive. Ačkoli jsou Valaši pevně ukotveni v thrashových základech a ostrou munici plní zabijáckými, přesně cílenými riffy, píší dobré a srozumitelné skladby, do nichž se občas vkrade akustická kytara či volnější pasáž s až heavy nádechem. Pokaždé ale skladby plní po okraj divokostí, kterou na uzdě drží a spolehlivě vede našláplá rytmika.


Kapela přiznává, že do nahrávání svých vůbec prvních skladeb na první EP se pustili bezhlavě a některá studiová zákoutí a kličky showbusinessu je celkem děsila. Na debutové nahrávce „Built To Nothing“ už pro žádný strach nebo obavy nezbýval prostor, všech jedenáct fláků je nahraných nekompromisně, dravě a z nahrávky čiší agrese thrash metalu vlastní: „Tenkrát při nahrávání prvního EP jsme se příliš neznali a v dané sestavě moc dlouho nehráli. Teď už jsme lépe sehraní a funguje mezi námi ona pověstná chemie. Máme více zkušeností a se songy jsme si dali hodně práce. Nahrávání trvalo dva týdny v klasickém pořadí bicí-basa-kytary-zpěvy. Šlo to překvapivě rychle a opadla z nás i nervozita, která panovala při nahrávání předchozího EP, které jsme mimochodem nahrávali ve stejném studiu a se stejným člověkem,“ dodává bicmen Dominik.


Pandemie sice zbrzdila vzletný start nadějných thrasherů, ale nedemotivovala je. S vydáním „Built To Nothing“ jsou REFORE připraveni vtrhnout na světová pódia a dobýt svět metalu.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace