Nový Spark
venku od 1. června
Vánoce v listopadu! METALLICA ohlašuje nové album a servíruje i první klip!

Vánoce v listopadu! METALLICA ohlašuje nové album a servíruje i první klip!

Vánoce už v listopadu? Proč ne! METALLICA nečekaně ohlašuje vydání svého dvanáctého studiového alba. Bude se jmenovat „72 Seasons“, vyjde 14. dubna, a rovnou tu je první singl: „Lux Æterna“, v němž je dle tvrzení kapely nahuštěno 40 let její historie! A z nové kolekce půjde dle všeho o jednu z nejkratších skladeb. Tucet nových kousků totiž zabere 77 minut stopáže, což dělá v průměru šest a půl minuty na jeden.

Pokud vás jako jeden z prvních dotazů napadá, proč se album jmenuje zrovna „72 ročních období“, vysvětlení podává frontman James Hetfield: „Symbolizuje to prvních osmnáct let našich životů, během nichž se formuje naše pravé či falešné já. Představu, že tím, kým jsme, utvářejí naši rodiče a možná nás tak osobnostně škatulkují. Nejzajímavější mi na tom přijde neustálá revize těchto základních přesvědčení a studie toho, jak ovlivňují naše vnímání dnešního světa. Většina našich zkušeností z dospělosti totiž vychází z těchto zážitků z dětství. Jako bychom byli jejich vězni anebo se alespoň snažíme vymanit z těchto pout.“

Motiv dětství METALLICA zakomponovala i do přebalu alba, za jehož ztvárnění je zodpovědný David Turner, stejně jako za „Hardwired“ či „Death Magnetic“, za které svého času obdržel cenu Grammy.

S ohlášením alba kapela avizuje také světové turné M72, které potrvá přinejmenším dva roky, přičemž pojato je tak, že v každém z měst, do kterého dorazí, METALLICA odehraje ne jeden, ale rovnou dva koncerty. Každý večer s jiným setlistem i jinou předkapelou – potvrzené jsou prozatím například FIVE FINGER DEATH PUNCH, ICE NINE KILLS, MAMMOTH WVH, PANTERA, ARCHITECTS, GRETA VAN FLEET nebo VOLBEAT. Česko na trase zatím chybí, takže se zdá, že našinec bude muset vyrazit do Německa či do Polska.

Seznam skladeb:
01. 72 Seasons
02. Shadows Follow
03. Screaming Suicide
04. Sleepwalk My Life Away
05. You Must Burn!
06. Lux Æterna
07. Crown Of Barbed Wire
08. Chasing Light
09. If Darkness Had A Son
10. Too Far Gone?
11. Room Of Mirrors
12. Inamorata

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace