Nový Spark
venku od 3. ledna
VENOM INC. roztaví svou black metalovou pec v Ostravě

VENOM INC. roztaví svou black metalovou pec v Ostravě

Už jen hodiny zbývají do koncertu, který by si neměl nechat ujít žádný fanoušek old school black, death a thrash metalu.

Na vrcholu celé temné pyramidy stojí legendární dvojka Mantas a Abaddon, tedy původní členové smečky, která dala vzniknout celému žánru. Vše začalo v roce 2010, kdy se právě kytarista Mantas a zpěvák a baskytarista a mimo jiné rovněž bývalý člen VENOM, Demolition Man, sešli ve formaci M-PIRE OF EVIL. První autorskou desku následovala v roce 2013 nahrávka „Crucified“, což byly nově nahrané skladby VENOM právě z období, kdy za mikrofónem řádil Demolition Man. Odtud byl jen krůček ke zlanaření Abaddona a vzniku VENOM INC., kteří mají za sebou už hezkou řádku koncertů a nevypadá to, že by to trojici i fanoušky omrzelo.

Death metalovou starou školu budou reprezentovat američtí VITAL REMAINS. Jejich poslední studiová deska „Icons of Evil“ je sice už poněkud fousatá, ale vypadá to, že kapela, v níž si zahromoval i samotný Glen Benton, chytá několikátý druhý dech a toto turné by měla být odrazovým můstkem k tomu, aby s nimi fandové začali opět pořádně počítat.

Tyto dva taháky doplní Italové MORTUARY DRAPE, kteří působí na scéně již od roku 1986 a rovněž i oni dají vzpomenout na staré dobré okultní black/death metalové časy, kdy se černý norský mrazivý orkán teprve blížil, aby následně spálil celou extrémní scénu. Za zmínku však stojí i dvě formace, které večer otevřou - pořádný thrash/deathový nášup přesně v duchu jejich scény slibují i Brazilci NERVOCHAOS a čistě sekané thrashové riffy nabídnou protinožci DESECRATOR. Tentokrát se opravdu vyplatí vyrazit už na sedmou večerní, kdy celá akce v ostravském Barráku vypukne.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
26.01. SABATON, APOCALYPTICA, AMARANTHE
26.01. SABATON, APOCALYPTICA, AMARANTHE
27.01. THE HU
28.01. DARKEST HOUR, FALLUJAH, BLOODLET, UNE MISERE, LOWEST CREATURE
30.01. URIAH HEEP
30.01. ERIC MARTIN
31.01. URIAH HEEP
01.02. URIAH HEEP
01.02. IMMINENCE
01.02. DISILUSSION, VOTCHI
A co FAKKER!?