Nový Spark
venku od 1. prosince
Vicky Psarakis (THE AGONIST): „Screamování jsem zpočátku vnímala jen jako hluk“

Vicky Psarakis (THE AGONIST): „Screamování jsem zpočátku vnímala jen jako hluk“

Vicky Psarakis původně neměla v úmyslu vydat se na dráhu metalové zpěvačky, přesto v roce 2014 zakotvila u hrubiánů THE AGONIST. Vokalistka, jež dokáže oslnit nebesky čistým zpěvem i zuřivým hrdelním řevem, se před nedávnem rozpovídala o tom, jaké byly její pěvecké začátky.

„Byla jsem jednou z těch, kdo poslouchá pop music a myslí si, že je to jen hluk,“ nechala se slyšet zpěvačka. Naštěstí tento pocit netrval věčně, když ji postupem času přemohly podmanivé zvuky vycházející z hrdel předních švédských deathmetalových zpěváků. „Můj mozek zpočátku nedokázal pochopit, proč má někdo zapotřebí se vokálně takto projevovat. Pak jsem si v tvrdé hudbě začala všímat melodií a naplnil mě pocit, že onen křik tvrdost kapel velmi dobře doplňuje.“

Poprvé se Vicky sama pokusila zakřičet spíš z legrace, když s přáteli v rodném Řecku zavítala do karaoke baru. Následně nahrála cover písně s extrémním vokálem a rychle pochopila, že jde o náročnou techniku, na níž bude muset usilovně pracovat.

Nejnovější ukázkou, co vše se Psarakis během své cesty metalové zpěvačky naučila, je EP „Days Before the World Wept“, jež vyšlo 15. října u Napalm Records.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace