Nový Spark
venku od 1. března
Vlasta Henych (TÖRR): „Vlastní alba po delší době poslouchám už jako cizí kapelu.“

Vlasta Henych (TÖRR): „Vlastní alba po delší době poslouchám už jako cizí kapelu.“

V aktuálním Sparku vám přinášíme poměrně obsáhlé Klenoty albových archivů, v nichž jsme si o něco důkladněji posvítili na jeden z památných záseků domácí extrémní scény, a to třetí album TÖRR „Chcípni o kus dál“. Od jeho vydání letos uplynulo přesně třicet let, což byla příležitost vydat ho v reedici a vyzpovídat vrchního bassmasturbátora Vlastu Henycha.

Řeč přišla na tiskové chyby u původního obalu, nahrávání u Radima Pařízka v Citronu, pěvecké schopnosti Šakala a Marťana, ale taky na to, kdy sám Vlasta desku slyšel naposledy.

Reedici „Chcípni o kus dál“ i nový Spark seženeš na Sparkshopu

„Svoje desky poslouchám jen asi půl roku po vydání. Před albem i během natáčení se nevěnuji ničemu jinému a zabývám se tím od rána do večera. Po vydání sleduji reakce. Hledám chyby, ale i to, co se povedlo. Toho alba jsem půl roku tak plný, ze ho pak nemusím slyšet třeba dvacet let. Což je i případ ,Chcípni o kus dál‘,“ říká Vlasta Henych.

„Když slyším album po takové době, už mám odstup a poslouchám to jako cizí kapelu, aniž bych si uvědomoval, že to je moje práce. Zvukové chyby s tím, že to nešlo tenkrát lépe, slyším a toleruji. Teď jsem si ho poslechnout musel, protože jsem schvaloval mastering. ,Chcípni o kus dál‘ je dobrá deska, a dokáže mě i dnes překvapit, co z nás kdysi vypadlo a v jaké jsme byli formě.“

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
07.04. PESTILENCE, CARNATION, BODYFARM
07.04. BEYOND THE BLACK
08.04. PESTILENCE, CARNATION, BODYFARM
10.04. ERDVE, AORTES, DOM ZŁY
10.04. THE ANSWER
11.04. CRYPTA
12.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
13.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
17.04. LORD OF THE LOST
18.04. SLASH MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS, MAMMOTH WVH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace