Nový Spark
venku od 1. října
Vrcholné dílo GOJIRY slaví pět let

Vrcholné dílo GOJIRY slaví pět let

GOJIRA nenahrává špatná alba, o tom není diskuze. Jejich počin „Magma“, předcházející novince „Fortitude“, se ovšem stal absolutním tvůrčím vrcholem. 17. června oslavila nahrávka 5 let od vydání.

Album Magma i další nahrávky GOJIRY pořídíte v našem Sparkshopu

Od GOJIRY jsme do té doby byli zvyklí na směsici thrash-death metalových fláků, groove balad a doteků progressive metalu, což do puntíku splnilo i tohle „sopečné“ album. „Magma“ obsahuje dost možná nejtvrdší songy, které kdy francouzská banda napsala, ale jsou mezi nimi i omamné až trans navozující kousky. Na zvuku desky se podepsala smrt maminky bratří Duplantierů v mezidobí nahrávání. Jsou v ní syrové emoce, bolest, vztek a nenávist, které nikdo z kapely nemusel předstírat. Deska je plná kontrastů, neočekávaných zvratů a rozhodně se neomrzí, protože s každým dalším poslechem vypluje na povrch nová vrstva pocitů. Sami muzikanti naznačili, že pro ně bylo nahrávání alba jakousi terapií a únikem, a že je to první deska, kterou jsou si naprosto jistí.


Kombinace všech těchto faktorů měla za následek výjimečnou, neopakovatelnou chemii celé nahrávky. Bylo z toho ocenění „Album roku“ prestižního magazínu Metal Hammer a taky dvě nominace na Grammy.

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace