Nový Spark
venku od 2. srpna
Vrcholné dílo GOJIRY slaví pět let

Vrcholné dílo GOJIRY slaví pět let

GOJIRA nenahrává špatná alba, o tom není diskuze. Jejich počin „Magma“, předcházející novince „Fortitude“, se ovšem stal absolutním tvůrčím vrcholem. 17. června oslavila nahrávka 5 let od vydání.

Album Magma i další nahrávky GOJIRY pořídíte v našem Sparkshopu

Od GOJIRY jsme do té doby byli zvyklí na směsici thrash-death metalových fláků, groove balad a doteků progressive metalu, což do puntíku splnilo i tohle „sopečné“ album. „Magma“ obsahuje dost možná nejtvrdší songy, které kdy francouzská banda napsala, ale jsou mezi nimi i omamné až trans navozující kousky. Na zvuku desky se podepsala smrt maminky bratří Duplantierů v mezidobí nahrávání. Jsou v ní syrové emoce, bolest, vztek a nenávist, které nikdo z kapely nemusel předstírat. Deska je plná kontrastů, neočekávaných zvratů a rozhodně se neomrzí, protože s každým dalším poslechem vypluje na povrch nová vrstva pocitů. Sami muzikanti naznačili, že pro ně bylo nahrávání alba jakousi terapií a únikem, a že je to první deska, kterou jsou si naprosto jistí.


Kombinace všech těchto faktorů měla za následek výjimečnou, neopakovatelnou chemii celé nahrávky. Bylo z toho ocenění „Album roku“ prestižního magazínu Metal Hammer a taky dvě nominace na Grammy.

Nový Spark
venku od 2. srpna
Kalendář akcí
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace