Nový Spark
venku od 1. září
Vzpomínka: Tawny Kitaen (†59) dosáhla díky klipu WHITESNAKE „Here I Go Again“ nesmrtelnosti

Vzpomínka: Tawny Kitaen (†59) dosáhla díky klipu WHITESNAKE „Here I Go Again“ nesmrtelnosti

Objevila se na přebalu prvního alba glam metalových RATT i několika filmech. Rolí jejího života se ale stal klip WHITESNAKE „Here I Go Again“ s nezapomenutelnými momenty na kapotě dvou Jaguárů. Připomeňte si s námi Tawny Kitaen, jenž zemřela 7. května ve věku 59 let.

Fanoušci si ji pamatují z debutu RATT „Out of the Cellar“ (1984), rolí snoubenky Toma Hankse ve filmu „Bachelor Party“ (Pánská jízda) nebo díky reality show „Celebrity Rehab with Dr. Drew.“ Svoji nejslavnější chvilku si ovšem prožila ve videoklipu WHITESNAKE „Here I Go Again“.


Tawny v té době randila s frontmanem kapely Davidem Coverdaleem (vzali se v roce 1989), jenž ji obsadil i do videí „Still of the Night“, „Is This Love“, „The Deeper the Love“, a „Fool for Your Loving“. Hned v prvním záběru ve videu „Here I Go Again“ předvádí Kitaen ukázkový přemet z kapoty černého Jaguáru na kapotu bílého Jaguáru. V dalších střizích se lascivně kroutí u obou aut a s Coverdalem jezdí po městě, přičemž se stará o vše, jen ne o vlastní bezpečnost. Vyklání se z okýnka spolujezdce, Coverdalea se snaží odvrátit od řízení a na konci videa jej stáhne na zadní sedadlo.

Klip nenese žádné speciální poselství. Přestože Tawny během vyklánění z okna na krátko odhalí bradavku, zůstává po celou dobu počestně oblečená, jak se na osmdesátková videa slušela a patřilo. Její akrobacie na kapotách Jaguárů přesto silně promluvila do puberty mnoha dospívajících. Video na YouTube má dnes bezmála 100 miliónu zhlédnutí.

Příčina smrti Kitaen nebyla zatím odhalena, ale není tajemstvím, že v posledních letech bojovala se závislostí na drogách a alkoholu. V době natáčení byla ovšem Kitaen mladá a vyzařovala z ní živočišná energie a sexualita. Záběry na dívku visící z okna jedoucího Jaguáru jsou natolik ikonické, že téměř definují celou éru hudební historie. To je velmi sympatický odkaz.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace