Nový Spark
venku od 1. prosince
Vzpomínky na festivalovou sezónu s… SEBASTIEN

Vzpomínky na festivalovou sezónu s… SEBASTIEN

Ostrava v Plamenech je neopakovatelný koncept kombinace metalové muziky a metalového prostředí, ke kterému má každý Ostravák specifický vztah. A díky tomuto festivalu nejen každý Ostravák. O vzpomínky z tohoto ročníku se s námi podělil Jirka Rain, který se do festivalu zahleděl natolik, že jeho atmosféru musel ukázat i své prvorozené.

Na Ostravě v plamenech jsi hrál na basu. Co se stalo? 
Náš baskytarista Petr musel bohužel řešit neodkladné rodinné záležitosti. Poprosili jsme tedy našeho bývalého kytaristu Jirku Hába o kytarový záskok a já jsem se výjimečně vedle zpěvu ujal baskytary. Bylo to nakonec moc fajn zahrát si zase na pódiu na svou basu, kterou jsem používal v CITRONu a KREYSONu.

Aktuální merch SEBASTIEN seženeš na Sparkshopu

Jak se líbilo na koncertě dceři? Jaký záměr s ní máš, že ji už seznamuješ s metalovým zákulisím? 
Pro Ellinku to byl vlastně první rockový koncert v životě a byla naprosto nadšená.  Byla s námi na pódiu i na autogramiádě a v backstage se jí taky moc líbilo. Chtěl jsem, aby zažila tu atmosféru a mám velkou radost, jak to celé vyšlo. 

Už na něco hraje/zpívá?
Zatím hraje jen na flétnu, na cajon a umí pár akordů na ukulele. (úsměv) Zpívá si ale často a ráda a dokonce už jí napadlo i pár vlastních melodií. Kdo ví, možná se jednou vydá v mých šlépějích. 

Foto: Lenka Machuldová

Proslýchá se, že makáte na novém albu. Jak to s novými písněmi vypadá? 
Skladby jsou hotové a nahrané a právě teď jsme ve fázi mixu. Myslím, že se nám podařilo dát dohromady hodně silný materiál a na hotové album se už moc těším. I když nám nahrávání trvalo déle, než jsme původně předpokládali, myslím, že výsledek bude stát za to! 

Bude to konceptuální deska? 
Album koncepční v pravém slova smyslu nebude, nicméně jistá centrální myšlenka se většinou textů prolíná. Zatím bych to rád nechal jako překvapení, ale už brzy k novému albu řekneme víc. (úsměv)

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace