Nový Spark
venku od 1. července
Vzpomínky na festivalovou sezónu s… SEBASTIEN

Vzpomínky na festivalovou sezónu s… SEBASTIEN

Ostrava v Plamenech je neopakovatelný koncept kombinace metalové muziky a metalového prostředí, ke kterému má každý Ostravák specifický vztah. A díky tomuto festivalu nejen každý Ostravák. O vzpomínky z tohoto ročníku se s námi podělil Jirka Rain, který se do festivalu zahleděl natolik, že jeho atmosféru musel ukázat i své prvorozené.

Na Ostravě v plamenech jsi hrál na basu. Co se stalo? 
Náš baskytarista Petr musel bohužel řešit neodkladné rodinné záležitosti. Poprosili jsme tedy našeho bývalého kytaristu Jirku Hába o kytarový záskok a já jsem se výjimečně vedle zpěvu ujal baskytary. Bylo to nakonec moc fajn zahrát si zase na pódiu na svou basu, kterou jsem používal v CITRONu a KREYSONu.

Aktuální merch SEBASTIEN seženeš na Sparkshopu

Jak se líbilo na koncertě dceři? Jaký záměr s ní máš, že ji už seznamuješ s metalovým zákulisím? 
Pro Ellinku to byl vlastně první rockový koncert v životě a byla naprosto nadšená.  Byla s námi na pódiu i na autogramiádě a v backstage se jí taky moc líbilo. Chtěl jsem, aby zažila tu atmosféru a mám velkou radost, jak to celé vyšlo. 

Už na něco hraje/zpívá?
Zatím hraje jen na flétnu, na cajon a umí pár akordů na ukulele. (úsměv) Zpívá si ale často a ráda a dokonce už jí napadlo i pár vlastních melodií. Kdo ví, možná se jednou vydá v mých šlépějích. 

Foto: Lenka Machuldová

Proslýchá se, že makáte na novém albu. Jak to s novými písněmi vypadá? 
Skladby jsou hotové a nahrané a právě teď jsme ve fázi mixu. Myslím, že se nám podařilo dát dohromady hodně silný materiál a na hotové album se už moc těším. I když nám nahrávání trvalo déle, než jsme původně předpokládali, myslím, že výsledek bude stát za to! 

Bude to konceptuální deska? 
Album koncepční v pravém slova smyslu nebude, nicméně jistá centrální myšlenka se většinou textů prolíná. Zatím bych to rád nechal jako překvapení, ale už brzy k novému albu řekneme víc. (úsměv)

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace