Nový Spark
venku od 2. května
WITCH HAMMER v Jablunkově představili nové album AbsolutNO

WITCH HAMMER v Jablunkově představili nové album AbsolutNO

Téměř po roce zase v „terénu“ na akci spojené s metalovou hudbou. A mohli za to WITCH HAMMER a jejich „domácí“ klub Southock v Jablunkově, kde si trojice uprostřed června naplánovala listening session čili poslechovku jejich nejnovějšího alba „AbsolutNO“.

12.6.2021
Jablunkov, Rock Cafe Southock
(listening session)

To zpěvák a kytarista Honza Šotkovský, baskytarista Peťa Caputa a nový bubeník David Janáček piplali tentokrát nejen v tradičním jablunkovském studiu GM Recording, ale grády mu dodali v Hranicích ve studiu BOMB JACK. Při příjezdu k Southocku (když to přehláskujete foneticky, zjistíte, co se denně odehrává přímo za klubem) nás sice nejdříve přivítala průtrž mračen, ovšem hned po vstupu i sklenka vína a sympatický balíček novot od WITCH HAMMER, za což ještě jednou děkuji. A následně i celá kapela, která možná malinko působila nervózně, ale po menším zdržení se všichni tři členové (především tedy Peťa a Honza) ujali představování desky a okolností, které k výsledku vedly.

Nové album WITCH HAMMER seženete v našem Sparkshopu

Album „AbsolutNO“ jsem sice už měl možnost několikrát slyšet v rámci tvorby recenze, ale poslechnout si ho na velké aparatuře přímo v klubu rozhodně nebyla příležitost k zahození. Ke každé skladbě byla na plátně promítnutá příslušná stránka s texty, aby celou poslechovou seanci zakončil klip „Za vlastním stínem“, který s WITCH HAMMER natočil velmi zručně (a metalově úderně) pár týdnů nazpět ex-Spark kolega David Havlena přímo v Southocku. Mimochodem, jak jsme se poté dozvěděli, kvůli druhému klipu se trojice přesunula naopak za Davidem na Plzeňsko a tentokrát se máme těšit na poněkud propracovanější záležitost.

Sobotní odpoledne se pomalu přelévalo do večera, během čehož jsme stihli nejen ochutnat připravený raut, ale i si prohlédnout celý klub a jeho blízké okolí. Zvonku to tak sice nevyzerá, ale vnitřní prostory jsou opravdu vypiplané způsobem, který je v mnoha ohledech důsledný, ale zároveň ponechává uvolněného ducha a nápaditost. Ale i na onom „venku“ se stále pomaličku pokračuje s úpravami, což je i zásluha znovuobnovené spolupráce přímo s městem.


A poté se diskutovalo, chválilo a rozebíralo už opět uvnitř, ve velmi uvolněné atmosféře, která konečně připomínala časy, kdy se člověk nemusel bát vystrčit nos z baráku (bez roušky). Nejen tedy za samotnou novou desku, jak se dočtete v tištěném Sparku, ale i za tuto jablunkovskou heavy metalovou relaxační oázu musím WITCH HAMMER vyzdvihnout jako kapelu, která si na případných vavřínech ani lehce nezdřímla, natož aby usnula.

V červencovém čísle Sparku přinášíme s WITCH HAMMER rozhovor.

Text: Jan Kozák

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace