Nový Spark
venku od 2. dubna
WITCH HAMMER v Jablunkově představili nové album AbsolutNO

WITCH HAMMER v Jablunkově představili nové album AbsolutNO

Téměř po roce zase v „terénu“ na akci spojené s metalovou hudbou. A mohli za to WITCH HAMMER a jejich „domácí“ klub Southock v Jablunkově, kde si trojice uprostřed června naplánovala listening session čili poslechovku jejich nejnovějšího alba „AbsolutNO“.

12.6.2021
Jablunkov, Rock Cafe Southock
(listening session)

To zpěvák a kytarista Honza Šotkovský, baskytarista Peťa Caputa a nový bubeník David Janáček piplali tentokrát nejen v tradičním jablunkovském studiu GM Recording, ale grády mu dodali v Hranicích ve studiu BOMB JACK. Při příjezdu k Southocku (když to přehláskujete foneticky, zjistíte, co se denně odehrává přímo za klubem) nás sice nejdříve přivítala průtrž mračen, ovšem hned po vstupu i sklenka vína a sympatický balíček novot od WITCH HAMMER, za což ještě jednou děkuji. A následně i celá kapela, která možná malinko působila nervózně, ale po menším zdržení se všichni tři členové (především tedy Peťa a Honza) ujali představování desky a okolností, které k výsledku vedly.

Nové album WITCH HAMMER seženete v našem Sparkshopu

Album „AbsolutNO“ jsem sice už měl možnost několikrát slyšet v rámci tvorby recenze, ale poslechnout si ho na velké aparatuře přímo v klubu rozhodně nebyla příležitost k zahození. Ke každé skladbě byla na plátně promítnutá příslušná stránka s texty, aby celou poslechovou seanci zakončil klip „Za vlastním stínem“, který s WITCH HAMMER natočil velmi zručně (a metalově úderně) pár týdnů nazpět ex-Spark kolega David Havlena přímo v Southocku. Mimochodem, jak jsme se poté dozvěděli, kvůli druhému klipu se trojice přesunula naopak za Davidem na Plzeňsko a tentokrát se máme těšit na poněkud propracovanější záležitost.

Sobotní odpoledne se pomalu přelévalo do večera, během čehož jsme stihli nejen ochutnat připravený raut, ale i si prohlédnout celý klub a jeho blízké okolí. Zvonku to tak sice nevyzerá, ale vnitřní prostory jsou opravdu vypiplané způsobem, který je v mnoha ohledech důsledný, ale zároveň ponechává uvolněného ducha a nápaditost. Ale i na onom „venku“ se stále pomaličku pokračuje s úpravami, což je i zásluha znovuobnovené spolupráce přímo s městem.


A poté se diskutovalo, chválilo a rozebíralo už opět uvnitř, ve velmi uvolněné atmosféře, která konečně připomínala časy, kdy se člověk nemusel bát vystrčit nos z baráku (bez roušky). Nejen tedy za samotnou novou desku, jak se dočtete v tištěném Sparku, ale i za tuto jablunkovskou heavy metalovou relaxační oázu musím WITCH HAMMER vyzdvihnout jako kapelu, která si na případných vavřínech ani lehce nezdřímla, natož aby usnula.

V červencovém čísle Sparku přinášíme s WITCH HAMMER rozhovor.

Text: Jan Kozák

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace