Nový Spark
venku od 1. prosince
Vzpomínky na festivalovou sezónu s… WITCH HAMMER

Vzpomínky na festivalovou sezónu s… WITCH HAMMER

Jablůnkovská partička WITCH HAMMER zažívá perný rok. Ovšem v dobrém. Vydali nové album „Absolutno II“, honosně jej pokřtili v jejich domovině, natočili tam klip a všechnu tuhle práci zpečetili svým vystoupením na Masters of Rock. Poptali jsme se jak na celý ten půlrok i na Masters of Rock vzpomíná Petr Caputa a z povídání vyplynulo, že se tohle rozhoupané kladivo nehodlá zbrzdit.

Jak se vám na Masters of Rock líbilo?
Koncert na MoR je vždy něco speciálního. Jednak se tam sjedou naši fanoušci napříč celou republikou a navíc se potkáme s kámošema z jiných kapel. Což je super! Má to svoje neopakovatelné kouzlo. Letos byly fakt tropy, takže to dalo celkem zabrat, ale zvládlo se a užili jsme si to. Nejlépe to asi vystihuje závěrečná fotka s publikem, kdy je krásně vidět, jak se všichni tlačí na levou stranu do stínu a jen ti nejodvážnější pařmeni stojí v proužku napravo, kde do nich nemilosrdně bodají sluneční paprsky. Respekt odvážným!

Foto: Honza Moravec

Novou desku jste křtili v Southocku, v čem je jablunkovský klub specifický?
Jablunkovský „Rokáč“ je prostě kult! Z malého klubu pro cca 150 lidí, který začal fungovat v devadesátkách se postupně stalo nádherné a stylové místo, které se může směle ucházet o titul nejhezčí hudební klub v ČR. Prostorný sál, profi zvuk a světla, krásná stylová výzdoba a různé relikvie. To se prostě musí vidět, nejde to popsat v pár větách. Pořád tam něco přibývá, takže osobní návštěva je mnohem lepší. Kdo by to byl řekl, že k nám do nejvýchodnějšího městečka v ČR budou jezdit hvězdy jako U.D.O., VADER, JINJER, SIX FEET UNDER atd. Jsme prostě na náš domovský hudební svatostánek náležitě hrdí. 

Novou desku seženeš na Sparkshopu

Natočili jste tam váš nový klip, proč?
Nejen ten poslední, ale už jsme tam toho natočili mnohem víc. Je to dáno tím co už jsem popsal výše. Je to prostě stylovka s nádherným interiérem, velký sál, který nabízí velkou variabilitu, takže je hodně možností a můžeš vymýšlet kde co. Navíc jsme s majitelem Martym a celým SOUTHOCK CREW za ty roky kámoši a jsme všichni tak říkajíc „z jedné gorolské líhně“. To spoustu věcí usnadňuje a naše vzájemná spolupráce funguje nejen v hudební, ale především na lidské rovině.  

Příští rok oslavíte čtvrtstoletí WITCH HAMMER, plánujete něco speciálního?
Máš pravdu. Vůbec se to nezdá, ale už tu strašíme fakt takhle dlouho. Momentálně intenzivně řešíme, jak se to celé pojme. Vzduchem lítají různé nápady a návrhy, všechno to protřídíme, zhodnotíme a příští rok Vás rozhodně překvapíme. Určitě se je na co těšit.

Jaké písně z nového alba nejvíc fungují naživo?
Samozřejmě zabírají klipovky, takže úvodní „Krypto Elita“, „Přízrak svědomí“, ale musím zmínit i song „Ztracený ráj“, který si publikum oblíbilo mnohem dříve, než jsme mu opatřili i pohyblivé obrázky. Jsme moc rádi, že se songy z nového alba chytají, lidi se učí texty a zpívají je s námi na koncertech. To je obrovská satisfakce, kterou každý muzikant potřebuje.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace