Nový Spark
venku od 1. prosince
WITHIN TEMPTATION - 21.10.2011, Praha, Incheba Aréna

WITHIN TEMPTATION - 21.10.2011, Praha, Incheba Aréna

Na koncert Within Temptation jsem se opravdu moc těšil. Minulý koncert v klubu ROXY ve mně nechal hluboký zážitek. Proto jsem nebyl rád, že se koncert nekoná v klubu VLTAVSKÁ, jak bylo avizováno, ale že se bude konat v Malé sportovní hale na Výstavišti. Na tento koncertní prostor nemám dobré vzpomínky z koncertu MANOWAR a KING DIAMOND – špatná akustika, špatná obslužnost (WC atd.).

V den „D“ jsem přišel na Výstaviště, kde mě uvítali pouťové atrakce, lehce jsem si povzdechl, jen aby se koncert nekonal v podobném duchu. Po vstupu do Malé sportovní haly mě příjemně potěšily všudy přítomné stánky s občerstvením a toalety, které byly posíleny buňky Toy v otevřeném venkovním prostoru. To byly příjemné novinky.

V 20 hod. vše začalo, měl jsem dobré místo a předskupina se opravdu snažila (výborné hudební výkony). Ale k mému překvapení velmi napodobovala skupinu GREEN DAY. Stejné složení, stejná image, stejné pohyby, jen hudba byla trochu jinde. Sice zněli tvrdě, ale žádná líbivá melodie, žádný hit. Zpěvák - kytarista v jedné osobě se opravdu snažil a byl velmi kreativní. Zato Baskytarista vypadal jak mafián, který právě opustil vězení (brýle, pleš alá Laura a její tygři). Po půl hodině, mě to začalo rozčilovat, tak jsem si šel koupit pivo, a to jsem neměl dělat.

Sotva jsem dopil a zaujal strategické místo, abych dobře viděl, tak začalo monstrózní Intro Koncertního setu Within Temptation. Hned po intru to vypuklo – dokonale sladěná videoprojekce, světelná show a perfektní zvuk. Sharon zpívala naprosto úchvatně, opravdu radost poslouchat. Jeden hit střídal druhý. Set list byl výborně sestaven, z každé desky zaznělo to podstatné. Vyzdvihl bych sladbu Our Solemn Hour - měla tak sugestivní videoprojekci, která dokonale vykreslila náladu skladby, kdy bílá holubice míru letí nad válkou zmítanou krajinou. Nádhera, dokonalá show, až člověk chvílemi zapochyboval, jestli je vše naživo a jestli náhodou není tato dokonalost jen skvěle naaranžované promítání pro bouřící dav.

V půlce koncertu jsem musel na toaletu (neměl jsem pít to Pivo). Cestou jsem uklouznul na ledu, pádem spravedlivých (tak zvaná zááda). Když jsem se zvedl, za smíchu kolem jdoucích, tak jsem si uvědomil, že je hlediště umístěno na ledové hokejové ploše, a někdo (kdo!) odkopl ochrannou gumovou rohož, a tím obnažil led. Zbytek koncertu jsem sledoval zpovzdálí, prodrat se zpět bylo nemožné. Atmosféra v druhé půlce koncertu byla jako v i první ohromující. Publikum reagovalo naprosto spontánně na každou skladbu. Celý koncertní set Within Temptation byl zakončen skladbou Mother Eath , která má velmi chytlavou melodii - krása. Přídavek kapela nezvolila zrovna šťastně, publikum určitě čekalo zcela něco jiného. Byl to jediný zádrhel celého set listu. Jinak vše ostatní bylo perfektní, pokud tam někdo z vás nebyl, tak o hodně přišel. Jsem zvědav, jestli NIGHTWISH v květnu Within Temptation překonají.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace