Nový Spark
venku od 2. prosince
Wolfgang van Halen vyhodil sám sebe z kapely a avizuje druhé album MAMMOTH WVH

Wolfgang van Halen vyhodil sám sebe z kapely a avizuje druhé album MAMMOTH WVH

Před dvěma roky Wolfgang van Halen výtečným eponymním debutem nastartoval značku MAMMOTH WVH a dokázal, že slavnému příjmení dělá čest. Na 4. srpna mladý muzikant nachystal vydání alba číslo dvě, nazvaného jednoduše „Mammoth II“, a prvním singlem „Another Celebration at the End of the World“ si říká hlasitě o pozornost.

Nejenže jde o poctivou rockovou vypalovačku, Wolfgang k ní natočil i povedený úsměvný videoklip s osmiminutovou stopáží. V něm taky představuje svou doprovodnou sestavu, kterou musel dát dohromady zejména kvůli koncertům, jelikož nástrojově si jedničku zajistil zcela sám. Za bicími v ní najdeme Garretta Whitlocka, s nímž se setkal už v sestavě TREMONTI, na kytaru hrají Frank Sidoris ze Slashových THE CONSPIRATORS a Jon Jourdan (TO WHOM IT MAY) a baskytaru obsluhuje Ronnie Ficarro (ex-FALLING IN REVERSE).

MAMMOTH WVH na Sparkshopu

Ve studiu si ale dle všeho i tentokrát vše zařídil a nahrál sám: „V kapelách, kde muzikanti spolupracovali, jsem hrál, ale tohle je jiné. Mám sice doprovodnou sestavu na koncerty, ale ve studiu si vše zařizuju sám a baví mě to tak. Užívám si možnost vyjádřit se všemi možnými způsoby.“

Nový Spark
venku od 2. prosince
Kalendář akcí
28.12. KAMIL STŘIHAVKA & THE LEADERS!
28.12. METALOVÉ VÁNOCE 2025
10.01. GUTALAX, JIG-AI, MURDER RAPE AMPUTATE, KOŽIS
11.01. BURNING WITCHES
12.01. LIONHEART, MADBALL, GIDEON, SLOPE
17.01. ELLENDE, KARG, FIRTAN
21.01. RESOLVE, WINDWAKER, ASHEN, TROPIC GOLD
22.01. COUNTERPARTS, SUNAMI, ONE STEP CLOSER & GOD COMPLEX
25.01. LORNA SHORE
26.01. ARCHITECTS, LANDMVRKS, PRESIDENT
A co FAKKER!?
logo