Nový Spark
venku od 1. července

WOUNDED MIND - Lapen v síti industrialu

Projekt WOUNDED MIND je prozatím zahalen rouškou tajemství. Vznikl letos a již má na svém kontě album „In Lower Spheres,“ plné chladného industrialu, jehož surovou nelidskost přitvrzují řádně podladěné kytarové riffy. Industriální ruchy a metalová razance vždy přitahovaly pořádný houf fanoušků a nejinak tomu bude v případě tohoto projektu, byť stojí na úplné startovní dráze. A když jsme u industriálu, nečekejme klasické vydání alba, viz poslední dílka takových NINE INCH NAILS. Album „In Lower Spheres“ vyšlo před několika dny u vydavatelství SoundYard Records, a dostupné je pouze v digitální formě na iTunes, fyzická podoba se ale připravuje. Za WOUNDED MIND hledejme prozatím jediného člověka. Tomáš Woundedmind 2014 povyprávěl nejen o své prozatímní samotě.

WOUNDED MIND jsou na scéně úplně nepopsaný list snad nikde jsem nenašel jediný rozhovor ani recenzi, mohl bys projekt a vlastně i lidi kolem něj představit?
To bude asi tím, že projekt vznikl relativně nedávno, ale přibližně během měsíce by měly minimálně dvě recenze vyjít a teď i první rozhovor s časopisem Spark, kterému bych chtěl poděkovat, že dal skupině WOUNDED MIND šanci se více zviditelnit. Jinak projekt je zaměřený především na elektro-industriální rock a metal, syntezátory a možná by se dal použít i termín alternativní. Lidi kolem skupiny nejsou kromě mě žádní, alespoň prozatím, protože si rád dělám věci sám a po svém, ale do budoucna se uvidí, určitě to nevylučuji.

Je rouška tajemství kolem WOUNDED MIND záměrem?
Tak ono to tajemství je asi také dané tím, že o kapele nikdo zatím moc neví, což se doufám změní. Ale prostě bych ze začátku chtěl, aby se o projektu mluvilo jako o WOUNDED MIND a ne o konkrétních lidech. Až postupem času by se vidělo co dál a kterým směrem by se kapela vydala.

V červnu vyšlo album „In Lower Spheres“, na kterém, řekl bych, převládá drsný industriál zahutněný zvuky boostrovaných kytar. Je pro Tebe poklona, když jsem si při jeho poslechu vzpomněl na FRONT LINE ASSEMBLY a album „Millenium“?
Pro mě je teď asi momentálně v rané fázi tvorby poklona srovnání s jakoukoliv známější kapelou. Ale musím říct, že jsem tvorbu FRONT LINE ASSEMBLY až to teď neznal, až teď jsem si něco poslechl a opravdu se mi jejich hudba líbí, mám takovýto styl hudby rád.

„In Lower Spheres“, jak již bylo naznačeno, nabízí odlidštěný mix industriálu a metalu. Instrumentální. Plánuješ do budoucna pokračovat takhle nebo se nebráníš spolupráci s nějakým vokalistou?
Určitě nebráním. Album je od začátku koncipované tak, aby šlo doplnit i vokály, to je také další možné pokračování WOUNDED MIND. Plánuji do budoucna, že bych ho buď nazpíval sám, nebo by mohl někdo jiný. To by se pak klidně kapela mohla objevit i někde na festivalech a podobně a tím se i více dostat do povědomí. Kdyby se mi někdo ozval s nějakým reálným plánem nebo nápadem, tak bych se něčemu takovému nebránil. Nebo jsem uvažoval i o tom, že bych možná prodal autorská práva a někdo by si to mohl nazpívat a obrážet koncerty a festivaly, to se vše uvidí, jak se věci vyvinou.

Album je dostupné přes i-Tunes. Jakou má tenhle systém vydávání alb význam pro WOUNDED MIND?
Momentálně nejdůležitější, protože je to zatím jediný způsob jak lze hudbu WOUNDED MIND zakoupit, ale teď v nejbližší době plánuji, že zajistím distribuci i pro Českou republiku na české stránky, nejspíš Supraphonline, protože chápu, že ne každý má iTunes a chce se registrovat a zabývat se všemi těmi věcmi kolem, tak aby si mohl pohodlně a jednoduše stáhnout hudbu klasickou cestou. Také kdyby projevilo nějaké vydavatelství zájem mojí hudbu vydat na CD, tak není problém, můžou mě klidně kontaktovat.

Sestava: Tomáš Woundedmind2014 (vše)

Diskografie: 2014 - In Lower Spheres

http://bandzone.cz/woundedmind

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace