Nový Spark
venku od 1. července
Zemřel Radim Pařízek ze skupiny CITRON

Zemřel Radim Pařízek ze skupiny CITRON

Odešla legenda, jedna z nejzásadnějších postav rockové a metalové scény, činorodý umělec, muzikant, producent a motor mnoha nových hudebních projektů. Čest jeho památce!

Radim Pařízek byl fanouškům známý především díky svému účinkování za bicími v CITRONU. S kapelou vydal devět studiových alb včetně zásadních a stylotvorných nahrávek „Plni energie“ a „Radegast“. V poslední době CITRON s Pařízkem coby dlouholetým šéfem kapely zažil velký comeback deskou „Rebelie rebelů“ (2016).

"S těžkým srdcem a slzami v očích jsme dnes přijali zprávu, že Radim Pařízek zemřel. Stalo se tak dne 2. 3. 2021 v 18:45. Radim podlehl komplikacím, které byly spjaty s jeho nedávnou operací. Upřímnou soustrast rodině a všem jeho blízkým. Radime, za celý CITRON ti děkujeme! Navždy budeš s námi," tak zní oficiální vyjádření z facebookových stránek kapely CITRON.

Radim byl také zakladatelem televize REBEL, radiové stanice Čas Rock, či legendárního studia Citron, kde svoje desky natáčeli ARAKAIN, LUCIE, ROOT nebo DEBUSTROL. Do života také uvedl epický, živý projekt BOHEMIAN METAL RHAPSODY. Jeho syn Radim Pařízek mladší je zde baskytaristou. Kromě hudby byl Radim Pařízek také úspěšný v jachtingu. Loni na podzim mu bylo 67 let.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace