Nový Spark
venku od 3. ledna
Zemřel kytarista AC/DC, Malcolm Young

Zemřel kytarista AC/DC, Malcolm Young

Australský kytarista a spoluzakladatel AC/DC Malcolm Young zemřel ve věku 64 let po dlouhé bitvě s demencí. Dle oficiálního vyjádření skonal dnes v klidu rodinného kruhu. Malcolm spolu se svým bratrem založili jednu z neúspěšnějších kapel rockové historie.

Malcolm bude na vždy v srdcích fanoušků zapsán jakožto tvůrce mocných kytarových riffů, které byly klíčové na kapelní cestě za hvězdnou kariérou. Tři bratři Youngové byli součástí historie AC/DC, Angus a Malcolm jako kytaristé a nejstarší George, který zemřel letos v říjnu, byl producentem.

„S ohromným odhodláním a zaujetím byl Malcolm hnací silou kapely. Jakožto kytarista, skladatel a vizionář byl perfekcionista a výjimečný muž. Vždy se držel svého kopyta a jak řekl, tak udělal. Byl na svou práci velmi pyšný a ke svým fanouškům neuvěřitelně oddaný. Je pro mě, jakožto pro bratra, extrémně obtížné slovy vyjádřit, co pro mě znamenal. Naše pouto bylo velmi výjimečné. Zanechává za sebou ohromný odkaz, který bude žít navždy. Malcolme, dobrá práce,“ uvedl na kapelním webu Angus.

Malcolm se narodil v roce 1953 ve skotském Glasgow, stejně jako jeho o dva roky mladší bratr Angus. Když mu bylo deset let, rodina se přestěhovala do Austrálie a Malcolm se stal naturalizovaným australským občanem. Ve svých 20 letech založil společně s bratrem AC/DC. Od debutu „High Voltage“ z roku 1975 až po poslední album „Rock or Bust“ z roku 2014, byl Malcolm podepsán jako spoluautor u všech písní kapely.

Malcolme, díky za všechno!!!Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
26.01. SABATON, APOCALYPTICA, AMARANTHE
26.01. SABATON, APOCALYPTICA, AMARANTHE
27.01. THE HU
28.01. DARKEST HOUR, FALLUJAH, BLOODLET, UNE MISERE, LOWEST CREATURE
30.01. URIAH HEEP
30.01. ERIC MARTIN
31.01. URIAH HEEP
01.02. URIAH HEEP
01.02. IMMINENCE
01.02. DISILUSSION, VOTCHI
A co FAKKER!?