Nový Spark
venku od 1. června
Zemřel producent Chris Tsangarides

Zemřel producent Chris Tsangarides

Dne 7. ledna 2018 skonal ve věku 61 let světoznámý producent Chris Tsangarides. Dle jeho dcery Anastasie zemřel na selhání srdce a zápal plic. Za svou kariéru produkoval alba stovce interpretů včetně JUDAS PRIEST, BLACK SABBATH, BRUCE DICKINSON, HELLOWEEN, YNGWIE MALMSTEEN a v neposlední řadě i KREYSON.

Soustrast nad skonáním Chrise vyjádřili světové veličiny hudební scény. „Jeho příspěvek metalu a ostatním zůstane navždy. Upřímnou soustrast rodině,“ vyjádřili se JUDAS PRIEST. Stejně tak Tony Iommi a Geezer Butler vzpomněli na Chrisovu práci na desce BLACK SABBATH „Sabotage“ a jeho veselou povahu.

Tsangarides spolupracoval nejen s metalovými kapelami, ale pracoval i na rockových a popových deskách. Svůj otisk zanechal na albech takových jmen jako DEPECHE MODE, TOM JONES, NEW MODEL ARMY či GIRLSCHOOL.

V českém prostředí zanechal svůj charakteristický otisk spoluprací s KREYSON. „Dnes ráno odešel krásný člověk… Jsme vděční za chvíle, které jsme s ním mohli ještě v nedávné době prožít…“ vyjádřili se KREYSON na svém facebookovém profilu.

S Chrisem jsme udělali na Masters of Rock důkladný rozhovor, který vyšel na pokračování v říjnovém a listopadovém čísle. Chris přijal i naše pozvání na kávu ve sparkovském autě Hungry Rock.


Odpočívej v pokoji mistře, budeš nám všem chybět.



Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
24.06. BASINFIREFEST
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
A co FAKKER!?
logo