Nový Spark
venku od 2. dubna
Zemřel původní bubeník AC/DC Colin Burgess

Zemřel původní bubeník AC/DC Colin Burgess

Australští legendární rockeři AC/DC potvrdili Burgessovu smrt na sociálních sítích. Bylo mu 77 let.

„Velmi nás zasáhl odchod Colina Burgesse. Bylo to náš první bubeník a velmi uznávaný muzikant. Máme šťastné vzpomínky, užij si rokenrolu v nebi, Coline,“ napsala kapela na sociální sítě.

Colin se připojil k AC/DC v roce 1973 a svou první show s kapelou odehrál na Silvestra v nočním klubu Checkers v Sydney. V té době skupinu tvořili Angus a Malcolm Young, kteří hráli na kytary, Dave Evans zpíval a Larry Van Kriedt hrál na baskytaru. Burgess nahrál původní verzi prvního singlu AC/DC „Can I Sit Next To You Girl“, ve kterém hrál na baskytaru George Young, bratr Anguse a Malcolma. V únoru 1974 byl Burgess z kapely vyhozen, protože byl na pódiu opilý. Později tvrdil, že mu někdo něco nalil do pití. Byl nahrazen řadou bubeníků, než se v roce 1975 ke kapele připojil Phil Rudd. „Can I Sit Next To You Girl“ byla později znovu nahrána s Ruddem za bicími, baskytaristou Markem Evansem a zpěvákem Bonem Scottem pro druhé album „TNT“.

Colin byl také členem australské rockové kapely THE MASTERS APPRENTICES v letech 1968 až 1972.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace