Nový Spark
venku od 2. prosince
Zemřel rockový veterán Mick Ralphs, kytarista BAD COMPANY

Zemřel rockový veterán Mick Ralphs, kytarista BAD COMPANY

Jeden z veteránů klasického rocku, kytarista Mick Ralphs, jehož kariéra je spjata hlavně s kapelami BAD COMPANY a MOTT THE HOOPLE, zemřel ve věku 81 let.

„Náš Mick zemřel. Srdce mi buší. Zanechal nám výjimečné písně a vzpomínky,“ komentoval úmrtí svého dlouholetého spoluhráče a dávného kamaráda, zpěvák BAD COMPANY Paul Rodgers. „Byl to můj přítel, můj partner při psaní písní, úžasný a všestranný kytarista, který měl ten největší smysl pro humor. Při našem posledním rozhovoru před několika dny jsme se pořádně nasmáli, ale ne naposledy. Na Micka existuje mnoho vzpomínek, které budou vyvolávat smích. Upřímnou soustrast všem, kteří ho měli rádi, zejména jeho jediné opravdové lásce Susie. Uvidíme se v nebi.“

Svůj komentář sdílel i další ze stále žijících členů BAD COMPANY, bubeník Simon Kirke: „Byl to můj drahý přítel, úžasný skladatel a jedinečný kytarista. Bude nám moc chybět.“

BAD COMPANY na Sparkshopu

Ralphs, Rodgers a Kirke založili BAD COMPANY v roce 1973 ještě spolu s baskytaristou Bozem Burrellem coby „superkapelu“ nedlouhou poté, co Ralphs opustil MOTT THE HOOPLE. Díky manažerovi Peteru Grantovi se tehdy stali první kapelou podepsanou na vydavatelství Swan Song patřícímu LED ZEPPELIN.

Už debutové album „Bad Company“ vydané v roce 1974 nabídlo několik z dnešního pohledu klasických songů, včetně eponymní písně či „Can´t Get Enough“. Letos budou BAD COMPANY uvedeni do Rock´n´rollové Síně slávy.

Nový Spark
venku od 2. prosince
Kalendář akcí
05.12. PROTHEUS
05.12. COLDRAIN
05.12. ANNISOKAY
05.12. CASKETS, THE WORD ALIVE
07.12. ALL SHALL PERISH
08.12. ABSU, ANCIENT, TRIVAX
09.12. POSSESSED, TERRORIZER, MASSACRE, NIGHTFALL, ATER
09.12. ADEPT, THOUSAND BELOW, OCEAN SLEEPER
11.12. SINISTER, PESSIMIST, GRACELESS
11.12. KRUCIPÜSK
A co FAKKER!?
logo