Nový Spark
venku od 2. dubna
Zemřel Vitalij Kuprij, uznávaný virtuóz a klávesista RING OF FIRE a TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA

Zemřel Vitalij Kuprij, uznávaný virtuóz a klávesista RING OF FIRE a TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA

Ve věku 49 let zemřel ukrajinsko-americký klávesista, pianista a skladatel Vitalij Kuprij, který hrál s progresivními metalovými kapelami ARTENSION a RING OF FIRE a koncertoval s TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA. Příčina smrti zatím zveřejněna nebyla.

Kuprijův odchod potvrdil jeho dlouholetý přítel, finský kytarista, skladatel a producent Lars Eric Mattsson, který na svou facebookovou stránku napsal: „Dnes ráno mě probudila opravdu smutná zpráva, protože včera v noci zemřel můj drahý přítel a klávesový virtuóz Vitalij Kuprij. Tento maestro narozený na Ukrajině žil ve Filadelphii a nedávno absolvoval další velmi úspěšné turné s TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA. S Vitalijem jsme se znali přes 20 let a vždy mluvil o tom, jak mě navštíví ve Finsku, abychom si zarybařili, což byla jeho druhá láska po hudbě. Několikrát jsme spolu nahrávali, poprvé to bylo pro debutové album BOOK OF REFLECTIONS před 20 lety a později pro mé koncepční album MATTSSON „War“. Moje nahrávací společnost Lion Music Record Label vydala spoustu jeho hudby včetně tří sólových alb, jeho kapely ARTENSION a dalších. Budeš mi hluboce chybět příteli!"

Kuprij se narodil v roce 1974 ve Volodarce na Ukrajině. Byl mezinárodně uznáván za své klasické hudební vzdělání na Curtis School of Music ve Filadelphii, ale zároveň tíhnul k neoklasickému, progresivnímu rocku a metalu. Byl žádaným hudebníkem, který hrál po celém světě a získal několik významných ocenění.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace