Nový Spark
venku od 1. června
Zemřel Warrel Dane, zpěvák NEVERMORE a SANCTUARY

Zemřel Warrel Dane, zpěvák NEVERMORE a SANCTUARY

Uznávaný zpěvák amerických part NEVERMORE a SANCTUARY, Warrel Dane, zemřel dnes v Brazílie, kde nahrával své druhé sólové album. Příčinou smrti je zástava srdce, která se stala v noci. Bylo mu 56 let.

Kytarista Jonny Moraes, člen Daneovy sólové kapely, byl se zpěvákem okolo půlnoci, když se Dane začal cítit špatně. „Byl v bytě, kde nahrával album a tam se to i stalo. Poskytl jsem mu masáž srdce, zavolal záchranku, která přijela velmi rychle, ale už bylo pozdě,“ uvedl Moraes.

Dle Moraese měl Dane problém se zdravím už v minulosti. „Jeho zdraví bylo chatrné už z dřívějška. Jednak kvůli jeho cukrovce a za druhé kvůli jeho problémům s alkoholem,“ řekl dále.

Odpočívej v pokoji Warrele.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
02.07. DWARVES
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
A co FAKKER!?
logo