Nový Spark
venku od 1. března
Zemřel zakládající člen BON JOVI, basák Alec John Such

Zemřel zakládající člen BON JOVI, basák Alec John Such

V 70 letech zemřel Alec John Such, zakládající člen BON JOVI, u nichž působil do roku 1994 a zanechal tak svůj otisk na prvních pěti albech. Smutnou zprávu sdělil sám Jon Bon Jovi, který baskytaristovu roli při zrodu kapely označil za zásadní.

„Pravda je, že jsme si k sobě našli cestu díky Alecovi. Z dětství se znal s Ticem (Torresem, bubeníkem) a byl to on, kdo na naše vystoupení přivedl Richieho (Samboru, kytaristu). Byl to divočák, vždy plný života. Dnes se musím při vzpomínce na něj usmívat, ale zároveň mi tečou slzy. Bude nám chybět,“ napsal na sociální sítě zpěvák.

O Suchově postavení v BON JOVI může svědčit i to, že jeho nástupce, Hugha McDonalda se kapela dlouhé roky zdráhala jmenovat oficiálním členem. Stalo se tak až v roce 2016. O dva roky později byl Such s BON JOVI uveden do Rock´n´rollové Síně slávy.

„Když mě kdysi Jon oslovil, abych se stal součástí kapely, věděl jsem, že má vizi a jsem šťastný, že jsem mohl být její součástí. Ovšem když mi bylo třiačtyřicet, začal jsem se cítit vyhořelý. Hraní mi začalo připadat jako práce a já pracovat nechtěl. Vždyť primární důvod, proč jsem se ke kapele přidal, byl ten, abych nemusel chodit do práce,“ vzpomínal na své působení v BON JOVI věkem nejstarší člen sestavy.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. APOCALYPTICA, EPICA
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace