Nový Spark
venku od 2. dubna
Zemřel zakladatel NWOBHM grupy TANK Algy Ward

Zemřel zakladatel NWOBHM grupy TANK Algy Ward

Ve věku 63 let zemřel zakládající člen a frontman NWOBHM veteránů TANK Algy Ward. Poslední dny života trávil dle dostupných zpráv v nemocnici kvůli blíže nespecifikovaným, leč vážným, zdravotním problémům. Zprávu potvrdil jeho dlouholetý bratr v metalu, kytarista Mick Tucker.

„Když jsem se k TANK v roce 1983 přidal, vytvořili jsme parádní tvůrčí tandem, nahráli pár výborných alb a odehráli hromadu skvělých koncertů. A to jak s TANK, tak s THE NICKY MOORE BANDEM, k němuž jsme se v roce 1990 společně přidali. Posledních pár let jsme museli pokračovat bez něho, ale doufal jsem, že jednoho dne ještě vedle sebe staneme na pódiu,“ zavzpomínal Tucker.

Alasdair Mackie „Algy“ Ward, inspirován MOTÖRHEAD, založil TANK v roce 1980 a v prvních pěti letech existence vydal v rychlém sledu čtyři alba, z nichž hlavně ta první byla ceněná jak příznivci metalu, tak punkery. Část devadesátých let byla sestava nečinná, v novém tisíciletí ji pro změnu poznamenal rozkol mezi Wardem a Tuckerem a fanoušci tak mohli sledovat jednak počínání projektu ALGY WARD´S TANK a TUCKER/EVANS TANK.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace