Nový Spark
venku od 2. května
Zpěvák ZZ TOP Billy F. Gibbons přiveze do Česka poprvé svoji sólovou kapelu

Zpěvák ZZ TOP Billy F. Gibbons přiveze do Česka poprvé svoji sólovou kapelu

Americký zpěvák a kytarista ZZ Top Billy F. Gibbons ukáže 26. června v pražském O2 universu nejen svůj typický dlouhý vous, ale především to, proč je řazen k nejlepším blues-rockovým kytaristům historie. Vůbec poprvé v České republice zde tento držitel ceny Blues Music Awards vystoupí se sólovou kapelou THE BFGs, kterou vedle něj tvoří bubeník John Douglas (AEROSMITH) a levoruký kytarista Austin Hanks.

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ TOP spojen přes půl století. V posledních letech se ale vedle toho úspěšně věnuje své sólové kariéře, kdy s triem THE BFGs nahrál tři alba - v roce 2015 „Perfectamundo“ ovlivněné afro-kubánskou hudbou, o tři roky později bluesové „The Big Bad Blues“ a v roce 2021 ceněné „Hardware“. Letošní turné začalo 10. června ve Švédsku a vedle České republiky zavede Billyho Gibbonse do Finska, Norska, Dánska, Německa, Rakouska, Velké Británie, Francie, Belgie a Nizozemí.

Sám Gibbons říká: „Poslední turné ZZ TOP bylo skvělé a rozhodli jsme se energii z něj přenést i na naše hudební alter ego. A tak vzniklo TOTO turné! Těšíme se, že zážitek z koncertů THE BFGs přineseme všem našim přátelům v Evropě a Velké Británii. Brzy na shledanou!”

Diváci se mohou těšit na prvotřídní blues i jižanský rock. Jako předkapela zahraje FLAMENGO REUNION SESSION. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace