Nový Spark
venku od 1. září
ZPUTNIK: Koule i vaječníky

ZPUTNIK: Koule i vaječníky

ZPUTNIK je pražsko-sázavská punková kapela. ZPUTNIK buď lidi milují, nebo nenávidí. Seznamte se s nimi, ať víte, do které kategorie patříte.


Vznik: 2010

Místo: Praha

Styl: punk rock

Zajímavost: Podporování kopírování.


Aneto, lidé vás zařazují do škatule elektropunku? Je to správně? Ne. Elektropunk jsou obvykle nudný pseudointoušský experimenty. My jsme vyrostli na metalu a punku. Elektroniku a samply používáme, protože to má nekonečný zvukový možnosti a my rádi vymejšlíme nový věci. Jinak se ale snažíme udělat hlavně dobrý rockový skladby a to nás od obvyklýho elektropunku odlišuje.

A kdyby jste se museli jednoho vzdát. Elektroniky nebo kytar? Skoro určitě bychom se vzdali elektroniky. Pro nás je důležitý živý hraní. Na to jsou samozřejmě lepší kytary. Elektronika a samply nám pomáhaj udělat specifickej zvuk. Dneska všechny kapely zněj v podstatě stejně. Pro nás je důležitý, že lidi říkaj, že u nás to je jinak. Že Zputnik hned rozeznaj. Asi hlavně kvůli hlasu, nebo nezvykle udělanejm kytarám, ale je to i díky samplům a elektronice.

Náhodný návštěvník vašich stránek může ocenit speciální kousky v merchi. Můžete jmenovat největší pecky? Nejraději mám kalhotky „štěstí“ a trenýrky „zla a špíny“. Důležité jsou taky hluboké myšlenky a tak máme nová trika s nápisem “Všichni jsou svině“ . Následovat budou trika „Mrdky z Prahy“ podle písničky, kterou se na koncertech loučíme. Taky jsem se začala víc zaměřovat na hadry pro holky.

O kapele ZPUTNIK je známo, že nechce na hudbě vydělávat, a že kopírování podporuje hudbu. Stojíte si stále za tímto nekonvenčním názorem? Furt si za tím stojíme, i když v týhle době už to není žádná velká revoluce. Když jsme tohle hlásali před lety, tak to mělo větší koule. Nám jde hlavně o to, aby naší hudbu lidi poslouchali. To je celá filozofie věci.

Co vám hudba dává ponejvíce – zábavu, radost z hraní či kontakt s lidmi? Rozhodně mentální zdraví. Udržuje tě to jak v psychický, tak fyzický kondici. Ale pozor, ne vždy v psychický pohodě. To je podle mě docela zajímavý téma. Díky koncertům máš ohromnou záplavu hormonu štěstí (serotonin, dopamin), který ti pak chybí. Takže je celkem běžný, že to někteří začnou dohánět různýma pomocníčkama. Mě třeba díky tomu začal bavit sport, který jsem dlouhá léta fakt nenáviděla. Ale běžnější bývá alkohol a drogy. Proti gustu žádný dišputát!

Plánujete v brzké době vydat další album? V brzký době hlavně plánujeme vydat re-mastery starých alb. Díky tomu, že se vyhýbáme vydávání alb na plackách, máme svobodu a když už nás starý zvuk nebaví, tak ho prostě předěláme. Teprve pak se pustíme do finiše nového alba, které je už dva roky skoro hotové a čeká odložené v baby boxu.

Chcete na závěr něco našim čtenářům vzkázat? Jasně. Jestli hledáš něco, co zní jinak než ostatní kapely a má to koule i vaječníky, tak to najdeš volně ke stažení na zputnik.net.

Diskografie:

2009 Sestry

2010 Ztráta přítele

2011 Bohyně pomsty

2012 Pyroman

2014 Chaos zničí řád

2016 Kalhotky zla a špíny

2017 Lidoop

Sestava:

Aneta Práglová – zpěv

Karel Pomeisl – kytara

Vodokarlos – basa

Rusák – bicí

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace