Nový Spark
venku od 31. října
ATARI TERROR – "Part 3: Final Warning"

ATARI TERROR – "Part 3: Final Warning"

Atari Terror zaútočili nedávno na českou crossoverovou scénu počinem Part 3: Final Warning. Album ze začátku upoutalo pozornost nejen vyvedeným singlem „Oh My God“, ale také způsobem jeho distribuce. Skupina jej totiž dala na své stránky zcela volně ke stažení. Momentálně si tedy může album plně, legálně a zdarma stáhnout prakticky kdokoliv a jistě toho nebude litovat.

S každou nabývající deskou se Atari Terror pořád zdokonalovali a nový počin není žádnou výjimkou. Jak napovídá již zmíněný singl „Oh My God“, posunula se kapela opět směrem vpřed a v tomto případě zaznamenala velký pokrok. Part 3 je totiž jak po hudební, tak po textové stránce propracovaný do nejmenšího detailu. Vynikající zvuk a výtečná temná atmosféra jen utvrzují v tom, na jak vysoké úrovni se momentálně skupina nachází a kolik je toho schopna posluchači nabídnout (a je toho skutečně dost).

Za zmínku jistě stojí i výborné texty nepostrádající duchaplnost obohacenou dávkou černého humoru a nadsázky propojené s energickou a nápaditou hudbou, v níž najdeme jak prvky metalu, hardcoru nebo alternativy, tak dokonce i country. Kapela experimentuje s různými žánry a velice se jí to daří. 9415Právě Part 3 je toho důkazem, neboť přes svou různorodost rozhodně nepostrádá koncepci a originalitu. Ať již mluvíme o úvodní písni „Eve“, našlapané „Bright Sun“, atmosférické „Mother“, jež se zaslouženě řadí mezi vrcholy alba, country metalové „Stuck to the Tit“ nebo odlehčující „Dance Machine“, jedná se o skladby celkem odlišné a přitom skvěle zapadající do celého alba.

Atari Terror vytvořili počin na české scéně moc nevídaný, plný osobitosti, nápaditosti, hloubky, tvrdosti a propracovanosti. Album rozhodně stojí za více poslechů a při jeho každém dalším přehrání toho nabídne posluchači více a více. Part 3: Final Warning je tedy jak vynikající deskou, která osloví spoustu fanoušků nejen tvrdé hudby, ale stejně tak i důkazem, že současná tuzemská scéna má stále co říct.

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
15.11. Grand Slam 2018
15.11. Coreleoni
15.11. Katapult
16.11. Sting
16.11. Škwor
17.11. Zeal & Ardor
17.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
18.11. Axxis, Dornenkönig
18.11. Bonfire and Friends
18.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
A co FAKKER!?