Nový Spark
venku od 30. ledna
DEVILDRIVER - 5.6.2012, Praha, Rock Café

DEVILDRIVER - 5.6.2012, Praha, Rock Café

DEVILDRIVER jsem poprvé viděl na předloňském ročníku Sonisphere festivalu. Náboj jejich vystoupení mi přišel strhující a celkový dojem dokresloval pohled na nadšené fanoušky běhající jak blázni v „circle pit“. A na jejich letošní vystoupení jsem již jel s úmyslem vyřádit se před podiem s ostatními šílenci.

Prostory Rock Café, kde se koncert konal, byly pro mě velkou neznámou, a tak jsem se před zahájením vystoupení poflakoval po baru a prozkoumával interiér. Celková lehce umělecky laděná výzdoba baru doplněna o výstavu velice zajímavých expresivních fotek vytvářela takovou správnou undergroundovou atmosféru. Kdybych měl rád Budvar, asi bych si sem s chutí zašel i na pivko. :) Ale dobrá, nebudu tady dělat reklamu a přejdu k věci.

Předkapelu americké bandě dělali čeští LOCOMOTIVE. V tuzemské scéně se příliš neorientuju, a proto mi jejich jméno nic neříkalo, ale ti co je znali, se na jejich vystoupení těšili. A já se jim vůbec nedivím. Vystoupení krumlovské čtveřice rozehřálo sál a rozpohybovalo všechny fanoušky a já, i když jsem vůbec neznal texty, jsem se s řevem přidával alespoň v refrénech. Ono vyřvávat takové „Vítej v pdei a vítej pi*i“ je prostě bomba. V průběhu koncertu jeden z těch akčnějších fandů dokonce vyskočil na podium, kde celkem bez problémů házel hlavou až do konce písničky, podal si ruku s kytaristou a slezl.

DEVILDRIVER nastoupili cca v devět hodin a spustily pořádnej nářez. Tak pořádnej, až to málem odnesl činel a mikrofon. Avšak udatný „Bedňák mravenec“, práce všeho druhu ihned přiběhl na pomoc, a tak se mohlo hrát dál bez zbytečného zdržování. Navíc na Deze Farfaru řvoucího do dvou mikrofonů naráz byl luxusní pohled. Ten s nadšením plnil svou roli frontmana a komunikoval s diváky (na rozdíl od zbytku kapely, který hrál spíše pro sebe). A to nejen vyzývavými pohledy do davu a pleskáním rukou s fanoušky, ale i dotazy typu „A tuhle znáte?“, na které mu odpovídal nadšený jekot. Samozřejmě také povzbuzoval k „tanci“ před podiem, kde se v úvodu každé písničky běhalo a skákalo jako o život. (což mělo za následek, že sál byl za chvíli cítit potem a rozlitým pivem). A tak i když sál nebyl z daleka plný, atmosféra byla úžasná. Jeden z diváků si skočil z podia do davu a vyzkoušel na chvíli surfing na rukou. Zábava byla v plném proudu, když …. Oznámil, že se končí a že nebude žádný přídavek. A opravdu, po skončení „Meet the Wretched“ se skupina rozloučila.

Nechtěl jsem tomu uvěřit, dokud nezačali balit. To vážně po necelé hodince utnou tak dobrou zábavu? Ano, utnuli. A tak jsem odcházel s trošku rozmrzelým pocitem. To ale nic nezměnilo na tom, že jsem si koncert pořádně užil. Co se týče technických a organizačních věcí, nebylo téměř na co si stěžovat (maximálně na to, že nikde nevisely žádné informativní papíry s programem). Žádné zpoždění, nebo tak něco, a co se zvuku týče, byl více než povedenej. Potěšilo i to, že i přes veškeré dovádění se v sále dalo dýchat (jo, klimatizace je vynález na nobelovku). A tak jediným, pro mě dosti podstatným mínusem tohoto večera bylo relativně krátké vystoupení DEVILDRIVER.

500 V LOCOMOTIVE, DEVILDRIVER Praha, Rock Café 5.6.2012

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
23.02. Laibach
23.02. Alestorm
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
06.03. Riverside
07.03. Riverside
07.03. Doggie White- Best Off Rainbow, MSG, Malmsteen
09.03. Pertubator
A co FAKKER!?