Nový Spark
venku od 30. ledna
THE FALL OF GHOSTFACE - "Notes to Enhance"

THE FALL OF GHOSTFACE - "Notes to Enhance"

Formace The Fall Of Ghostface pocházející z Opavy vydává své debutové EP, které obsahuje šest skladeb. Kapela samotná vznikla oficiálně v roku 2008 a od té doby má za sebou i demo obsahující dva songy. Tato parta prezentující se metalcorem, který rozšiřuje o další hudební styly, posouvá jejich EP mílovými kroky o kus dál od svého předchozího počinu. Dalo by se i říci, že si tímto EP našla své místo na metalové scéně. Celé EP se dá vyslechnout na BZ profilu kapely společně s předchozí tvorbou.

Tento počin pozvolna rozjíždí skladba „It’s a Trap“, ta jako pravý metalcorový nášup, ve kterém posluchač uslyší „dance“, místy i melodický death metal, dokonale ukáže pokrok kapely a jako příprava na následující skladbu „Suit Up, Clown“ se ukazuje jako dokonalý úvod tohoto EP. Další věc pokračuje v této metalové jízdě už bez „dance“, zato okořeněna o další stylové rozpětí této party. Kytarové riffy, screaming, growling a do toho všeho dobře pracující bicí, které místy střílí jak kulomet. Melodické pasáže jsou u této skladby pastvou pro uši. Po této jízdě přichází odreagování v podobě „Virtues“, jako instrumentální skladby, která posluchači dá chvíli odpočinout, aby nabral sílu na další věc „Against All Odds“. Bití zvonů a nástup do rozjetého metalového vlaku. Volnějším úvodem skladba přechází zpět do své dynamické melodičnosti a prostřídávání stylů, kdy její závěr přechází do pomalé pasáže plné melodického vokálu. „Last Seen In May“ je dalším počinem, který ukazuje kreativní stránku téhle party a jejich hudební vzestup. Příjemně poslouchatelná věc, která nabízí tvrdost a zároveň i volnější melodické pasáže, kterými se „The Fall Of Ghostface“ prezentují v celém tomhle počinu. Posledním kouskem je skladba „Deserts“. Celá tato věc se nese celkově na pomalejší vlně bez melodických vokálů i bez nějakého prostřídávání stylů. Svým způsobem v celkovém pohledu na toto EP originálně pojatá záležitost, která uvolněně završí celé „Notes To Enhance“.

Můj názor / lehká kritika: Originálně pojaté dílko, které po poslechu věcí z roku 2010, ukazuje jednoznačný posun kupředu. Nic méně jsem se nedokázal v určitých místech zbavit pocitu jednotvárnosti. Ony vložené stylové místa do celkového obsahu, kterým se prezentujete nebo prezentovat chcete, udělají určitě své, ale někdy je méně spíš více. Melodické a zároveň dynamické místa jsou to, co vám sluší. Na druhou stranu se ale ubíráte velice správnou cestou, která chce ještě trochu dotáhnout do konce. Celkově velice slušně odvedená práce.

Info o kapele: Hana Šindlerová - zpěv, screaming, Michal Oslanec - kytary, screaming, Petr Janoš – kytary, Radim Kaller - bicí Adam Uvíra – basa

Skladby: 1 – It’s a Trap, 2 – Suit Up, Clown!, 3 – Virtues, 4 – Against All Odds, 5 – Last Seen In May, 6 – Deserts

http://bandzone.cz/ghostface

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
06.03. Riverside
07.03. Riverside
07.03. Doggie White- Best Off Rainbow, MSG, Malmsteen
09.03. Pertubator
09.03. Rhapsody of fire
10.03. Pestilence, Bleeding Gods
A co FAKKER!?