Nový Spark
venku od 3. ledna
FIVE FINGER DEATH PUNCH (znovu) žalují vydavatelství Prospect Park

FIVE FINGER DEATH PUNCH (znovu) žalují vydavatelství Prospect Park

Američtí FIVE FINGER DEATH PUNCH podali novou žalobu na své dlouholeté vydavatelství Prospect Park, které kvůli jeho dluhům nazvali potápějící se lodí. Požadují rozvázání smlouvy a odškodnění ve výši jednoho milionu dolarů.

Skupina FIVE FINGER DEATH PUNCH má u svého dlouholetého vydavatelství Prospect Park smlouvu ještě na jednu desku. Ostří hoši z Las Vegas se však nyní rozhodli přitvrdit, když vydavatelství nazvali potápějící se lodí v moři dluhů. Obrátili se proto znovu k soudu , aby se nenechali stáhnout ke dnu. Sama skupina se považuje za jedinou ziskovou formaci pod labelem Prospect Park, které kvůli jeho dluhům přejmenovala na „Prospect Dark“. FFDP požadují, aby je soud rozvázal z jejich stávající smlouvy, podle které musí u Prospect Park vydat ještě jedno poslední album, které je mohutně očekávané fanoušky. Dále vyžadují nahrazení všech způsobených škod, které vyčíslili na více než milion dolarů.


5FDP nařkli vydavatelství, že na ně loni neprávem podalo žalobu, aby si skupinu udrželo prozatím u sebe a neztratilo tak na tržní hodnotě. Jak jsme vás informovali , téměř před rokem totiž vydavatelství Prospect Park zažalovalo FFDP. Lidé z Prospect Park tehdy po FFDP vyžadovali dvě nové skladby k vydání kolekce hitů „Best Of“, kdežto kapela chtěla kvůli zhoršujícímu se stavu zpěváka Ivana Moodyho urychleně dokončit celé nové album, aby splnila svou smlouvu u Prospect Park a mohla se přesunout k jinému vydavatelství. Představitelé Prospect Park namítli, že má skupina ve smlouvě poznámku, podle které nesmí kvůli propagaci začít nahrávat novou desku nejméně 9 měsíců od vydání posledního alba. Navíc skupinu obvinili, že se snaží nahrání nové desky lehkovážně odbít, dokud může být ještě Ivan Moody nějak užitečný. Aby vzájemné handrkování nabralo na obrátkách, kapela obratem zažalovala vydavatelství Prospect Park.

Moody se snažil své problémy s alkoholem vyřešit na odvykací klinice, jeho závislost však vyvrcholila tím, že ho musel v prosinci na severoamerickém turné nahradit frontman ALL THAT REMAINS Philip Labonte. Skupina 5FDP se loni v květnu upsala vydavatelství Rise Records, které patří pod společnost BMG. Kytarista Zoltan Bathory tenkrát radostně hlásal: „S naším současným labelem Prospect Park jsme dosáhli ohromných úspěchů a budeme se snažit ve stejném duchu pokračovat i při nahrávání naší další a poslední desky u tohoto vydavatelství. Poté započne nová vzrušující éra naší tvorby, kdy budeme spolupracovat s lidmi u Rise Records a BMG.“


Nyní to však podle nové žaloby s nadcházející poslední deskou FFDP u vydavatelství Prospect Park nevypadá zrovna růžově. Tímhle krokem tato aféra rozhodně nekončí a bude zajímavé sledovat, kterým směrem se tento spor vyvine příště.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
19.01. Draconian, Harakiri for the sky
20.01. Persistence TOUR
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
A co FAKKER!?