Nový Spark
venku od 30. ledna
KORN - "The Path of Totality"

KORN - "The Path of Totality"

Již nějakou dobu jsou na internetu ke slyšení dva nové singly KoRn, na nichž skupina propojuje prvky dubstepu a metalu (resp. "Get Up!" a "Narcissistic Cannibal"). Fanoušci tento vyloženě experimentální svěží vítr přivítali většinou kladně a napnutě čekali na to, až se dostane ven nové album a co s sebou přinese. Skupina posléze uvedla na trh desku jménem The Path of Totality, na níž se mimo KoRn podílelo i mnoho dubstepových a špičkových DJs (Skrillex, Kill the Noise, Noisia,...). Celá deska se nese v duchu již zveřejněných singlů. Skvělý Jonathanův zpěv, vynikající instrumentální projev zbytku skupiny a profesionálně namíchaná elektronika výborných DJs tvoří dohromady zajímavý, ojedinělý a svěží celek plný atmosféry, která posluchače nenechá celé album klidným a která jej nutí zaposlouchávat se do desky hlouběji a hlouběji. Jak je u KoRn zvykem, je deska plná emocí a temných textů, jimž elektronika dodává úplně nové rozměry.

Rozhodně se tato deska nedá srovnávat s žádnými staršími alby skupiny, jelikož se jedná o úplně jiný druh kávy. KoRn (jak to vlastně již odjakživa činili) se nebojí objevovat nové styly a posouvat hranice v hudbě a v tomto případě je posunuli tak daleko od své předchozí tvorby, že srovnávat The Path of Totality například s Issues je jako srovnávat dvě zcela odlišná hudební odvětví. To ovšem neznamená, že by kapela ztratila svou tvář, právě naopak, KoRn se mimo jiné proslavili svým uměním propojování stylů, díky čemuž si právě získali většinu své základny příznivců a v této tradici pokračují. Toto album je velkým krokem vpřed, jenž možná ne všichni skousnou, jenže právě čerstvé nápady současná hudební scéna potřebuje. Skupina nejenže pokračuje dál ve svém odkazu experimentování, ale také utvrzuje, že má pořád co nabídnout a že určitě může oslovit i další spektrum lidí, které se orientuje i na jinou hudbu, než na metal.

Jednotliví DJs s KoRn propracovali skladby do nejmenšího detailu, ale i přes to ovšem mohou místy některé písně posluchači splynout. I přes tento fakt jistě stojí deska za poslech a kousky, jako již zveřejněné singly "Get Up!", "Narcissistic Cannibal", úvodní "Chaos Lives in Everything", "Kill Mercy Within", vynikající "Sanctuary" nebo závěrečný "Bleeding Out" (zároveň také jediný, který na desce překračuje stopáž čtyř minut), se posluchači vtisknou do paměti.

Kratší, ale dostačující stopáž desky, vynikající atmosféra, nová hudební zákoutí, vynikající Davisův projev, skvěle odvedená práce různých DJs, hudebníci na instrumentálně vysoké úrovni, vydařené skladby a temné texty,.... Těmito slovy by se dal shrnout nový počin KoRn, který hudební scéna tak dlouho napnutě očekávala. Čekání se vyplatilo...

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
23.02. Laibach
23.02. Alestorm
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
06.03. Riverside
07.03. Riverside
07.03. Doggie White- Best Off Rainbow, MSG, Malmsteen
09.03. Pertubator
A co FAKKER!?