Nový Spark
venku od 30. ledna
MEAT LOAF - "Hell in a Handbasket"

MEAT LOAF - "Hell in a Handbasket"

Zpěvák Meat Loaf svým posledním albem Hang Cool Teddy Bear dokázal, že rozhodně nepatří do starého železa. O tom, že je pořád se svým fenomenálním hlasem schopen udělat osobitou rock operu, se rozhodl posluchače přesvědčit novou deskou Hell in a Handbasket, která jistě nadchne nejednoho vyznavače této pěvecké legendy.

Již po temném intru tvořeném sbory nadchází uvolněnější skladba „All of Me“, jež perfektně otvírá celé album. Je z ní cítit, jak je u Meat Loafa ostatně zvykem, melodičnost a tvrdost v kontrastu s optimisticky naladěným klavírním doprovodem. Následují energičností nabité skladby, v nichž překvapí místy vložená rapová vložka a vyvedený cover vzdávající hold Mamas and Papas „California Dreamin‘“ prokládaný okouzlujícím saxofonovým sólem. Přehlédnout se nedá ani jedna z nejvyvedenějších písní desky „Live Or Die“ z akustického úvodu s houslemi přecházející opět ve svižný pohodový rock, v němž, krom skvělé atmosféry, vyniká na tvrdém kytarovém podkladu akustické sólo. Ať se pak již jedná o klavírní baladu „Another Day“, pochmurnější „Fourty Days“ nebo chytlavou „Stand in the Storm“, nenechá nás album až do konce vydechnout a to především díky svému svěžímu nádechu, vynikajícím počinům nepostrádajícím originalitu a melodické zvraty 10023, výborným instrumentálním výkonům na rozličné hudební nástroje a především více než skvělému Meat Loafově hlasu.

Zpěvák opět ukázal, že svou tvorbou má stále co říct. Deska zní čerstvě a pestře. Nejvíce zde překvapí asi menší odbočka do hip hopu, jež ovšem nemá dlouhého trvání a jež dobře koresponduje i s docela dost odlišnými skladbami hard rockového rázu. Nechybí zde vynikající atmosféra, jejímž strůjcem je také propracovaný zvuk. Nechte se tedy navodit krásně vytvořeným bookletem a ponořte se do vyspělého a osobitého alba nestárnoucího Meat Loafa.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
23.02. Laibach
23.02. Alestorm
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
06.03. Riverside
07.03. Riverside
07.03. Doggie White- Best Off Rainbow, MSG, Malmsteen
09.03. Pertubator
A co FAKKER!?