Nový Spark
venku od 30. ledna
MEGADETH - "TH1RT3EN"

MEGADETH - "TH1RT3EN"

Předchozí novinka Megadeth s názvem Endgame potěšila nejen skalní příznivce kapely. Deska nabízela propracovaný thrash metal, skvělá kytarová sola a vynikající skladby. Nyní skupina uvedla svůj nový počin s názvem "TH1RT3EN", o němž frontman, kytarista a zpěvák skupiny Dave Mustain tvrdí: "...Byl jsem narozen 13. září; toto je moje třináctá nahrávka. Zdálo se, že by byla dobrá věc pojmenovat to TH1RT3EN (třináct, pozn. autora)…Tento počin je vyvrcholením mé práce na třinácti nahrávkách, co jsem vytvořil. Na TH1RT3EN jsou okamžiky, které si získávají všechny mé emoce a jiné momenty, kde uvolňuji pocity, o nichž jsem nevěděl že existují! Nejpyšnější okamžiky mé kariéry jsou zachyceny na TH1RT3EN..."

A skutečně, dalo by se říct že třinácté album kapely je velice emocionálně nabité a temné, o čemž nás přesvědčí hned první věc na desce s názvem "Sudden Death", která navodí atmosféru, jenž posluchače provází skoro celým zbytkem desky a jenž v něm vyvolává spoustu emocí a donutí jej se do alba zaposlouchávat znovu a znovu.

Tato atmosféra se například hodně projevuje i ve vynikajících "Public Enemy No. 1", "Whose Life (Is It Anyways?)", "Black Swan", uvolněnější "Millennium Of The Blind", závěrečné poloakustické "13" a spoustě dalších. V některých okamžicích deska dokonce navozuje podobné pocity jaké například vyvolává poslech staré známé Rust in Peace, což ovšem neznamená, že album nemá vlastní tvář a není originální. Vše, co zde slyšíme jsou sice Megadeth jak je známe, ale přesto tyto nové věci posunují skupinu opět někam dál a počin se určitě dá zařadit mezi jedny z nejpovedenějších kousků diskografie skupiny.

Skvělý zvuk, vynikající kytarová sóla, skladby, které mají sílu a všechno na albu s výbornou temnou atmosférou, co osloví spoustu nejen metalových fanoušků. Pokud prahnete po kvalitní našlapané metalové desce, která nabízí i uvolněnější, ale o to temnější místa, mohu tuto nahrávku vřele doporučit.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
20.02. Rival Sons, The Sleepdogs
23.02. Laibach
23.02. Alestorm
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
06.03. Riverside
07.03. Riverside
07.03. Doggie White- Best Off Rainbow, MSG, Malmsteen
A co FAKKER!?