Nový Spark
venku od 30. ledna
SHOGUN TOKUGAWA - "Live Studio Session"

SHOGUN TOKUGAWA - "Live Studio Session"

Ke konci minulého roku ukázala plzeňská skupina Shogun Tokugawa, jak pevnou má základnu fanoušků. Ti totiž na Facebooku sezvali velké množství lidí, kteří posléze hromadně bombardovali svými hlasy pro kapelu českou hitparádu „Medúza“. Mezi jednotlivými většinou rádiovými písněmi komerčního rázu pak na prvním místě hitparády místo Rihanny kralovala formace provozující, jak je již znát z jejích předchozích EP a demo nahrávek, velice kvalitní našlapaný alternativní metal, který zaujme nejen svou nápaditostí a propracovaností. Jako odměnu pro příznivce kapela připravila nové EP Live studio Session, jež umístila jako vánoční dárek 24. Prosince 2011 volně ke stažení na své stránky.

Počin otevírá skladba „Ted Black Said“, která posluchače vnoří do divoké hardcoreové smršti, jež jej nezanechá chladným a skvěle jej uvede do necelých patnáct minut dlouhého energického nářezu, z nějž stejně jako v této písní srčí tvrdost, originalita a mladistvá energie. Vynikající instrumentální a osobité pěvecké výkony doprovázejí jednotlivé vyhrávky a melodické části, jež dávají se syrovým kytarovým zvukem dohromady velmi působivý celek. Jako druhá v pořadí následuje skladba „We’ve Got A Celebration“ s opět skvělým vokálem předvádějícím jak výbušný screaming, tak čistý klasický zpěv. Potom, co si vychutnáme temnou atmosféru písně „Lazy Routine“ následuje již poslední počin desky. Jedná se o skladbu „It’s Only Up To You“, která se svým hlavním potemnělým riffem a smutným a zároveň naštvaným nádechem důstojně uzavírá celé toto burácející EP.

Nejnovější živá krátkodobě hrající deska Shogun Tokugawa dává jasně najevo, že česká hudební scéna má spoustu nadějných skupin nepostrádajících talent a smysl pro skládání osobité a originální hudby oslovující spoustu příznivců tvrdé muziky. EP nepostrádá atmosféru, výborné hudební nápady či propracovanost a je dalším důkazem toho, jaká je škoda, že se v Česku nevěnuje více pozornosti těmto hudebním formacím na úrovni snažícím se posunovat muziku opět někam dál a ukazovat, že Češi rozhodně mají nejen metalovému světu co říct.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
23.02. Laibach
23.02. Alestorm
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
06.03. Riverside
07.03. Riverside
07.03. Doggie White- Best Off Rainbow, MSG, Malmsteen
09.03. Pertubator
A co FAKKER!?