Nový Spark
venku od 31. října
theRest - "Devolove"

theRest - "Devolove"

Brněnská kapela theRest, která vznikla v roce 2003, vydává své nové CD pojmenované Devolove. Kapela samotná má již za sebou několik vydaných počinů a vystoupení s kapelami jako jsou „Inekafe, UDG, Jaksi Taksi“. V roce 2009 společně s kapelou Kryštof vystupuje v německém Leipzigu. Má za sebou i soutěž v TV Óčko, kde se probojovala do semifinále. V roce 2011 přibírá nového člena na post kytaristy a vystupuje po klubových koncertech společně s kapelami Crashroad a Koblížci. Dostává se i na festival Rock for people a připravuje materiál na nové CD, které vydává 7. Března tohoto roku.

Celé CD Devolove je nazpíváno v češtině a obsahuje 10 skladeb, z něhož tři skladby na konci počinu pocházejí z EP 2010. Pokud si posluchač nejdříve poslechne poslední tři kousky, z nichž nejpovedenější skladbou je bezpochyby „Svírám náš Svět“, ve které hostuje zpěvačka Zuza s Crash Road, může porovnat posun kapely dopředu, který je ve zbylých sedmi skladbách určitě znát. CD samotné začíná skladbou „Svědomí“, která po svém volnějším úvodu přechází do rockovějších vod, na jakých se nese až do svého konce. Dynamická a povedená záležitost, která jako otvírák tohoto počinu je bez chyby.

Dá se říci, že posluchače čeká povedený komplet, který povedeně prostřídává své popové a rockové pasáže, ve kterých vyzní jak kytarové riffy, tak i sóla. Čistý melodický hlas v podání tří zpěváků přidává tomuto počinu svou originalitu. Místy sólově, místy sborově, místy sólově s podporou doprovodných vokálů vsazeno přesně do pop rockového podání. Pro zpěv v češtině a v tomto žánru hudby bez chyby. Ve skladbě „Už není čas“ zazní v pěveckém podání i rapová vložka. Bicí s baskytarou vytváří pro toto CD čistý základ a nijak zvlášť nevystupují ze své doprovodné pozice. Nových sedm skladeb uzavírá theRest skladbou „Za koho mě máš“. Pomalejší skladba, která se nese na jemném, pro uši lahodícím podání. Další tři skladby, jak již bylo zmíněno, pocházejí z EP 2010 a jsou velice vhodným zakončením celé desky. Zvláště, když se dá říci, že právě tímto počinem se kapela dostala do širšího povědomí posluchačů.

11394Můj názor/lehká kritika: Jelikož nejsem z těch, co by porovnávali nebo přirovnávali, či zařazovali vedle někoho jiného atd., tak z čistého pohledu na samotný hudební počin mi snad krom toho, že by se alespoň místy mohly bicí s baskytarou více odvázat, ani nic nechybí. Velice slušné dílo, které je pro tenhle styl hudby dotaženo jak po kreativní tak i dynamické stránce. V kompozici se dá najít nějaká moucha vždy, ale to už je jen názor jednotlivců. Za sebe mohu říci, že i když bych si nějaké místa představoval trochu jinak, tak theRest umí. S čistým svědomím mohu tento počin ocenit jako výborný.

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
15.11. Pro-Pain, Ten Sticks, Stay Down
15.11. Grand Slam 2018
15.11. Coreleoni
15.11. Katapult
16.11. Sting
16.11. Škwor
17.11. Zeal & Ardor
17.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
18.11. Axxis, Dornenkönig
18.11. Bonfire and Friends
A co FAKKER!?