Nový Spark
venku od 2. října
„Transgenderismus je módní výstřelek,“ řekl Alice Cooper a zadělal si na průšvih

„Transgenderismus je módní výstřelek,“ řekl Alice Cooper a zadělal si na průšvih

Kosmetická společnost Vampyre Cosmetics zrušila své partnerství s Alice Cooperem poté, co legendární rocker nazval lékařskou transgender péči jako „módní“ a řekl, že diskurs kolem trans komunity „došel nyní do bodu absurdity“.

Méně než dva týdny poté, co Cooper podepsal smlouvu se společností Vampyre Cosmetics – která prodává make-up, rtěnky, paletky a umělé řasy se strašidelnou a gotickou tematikou – ukončila společnost se 75letým zpěvákem spolupráci kvůli jeho komentářům v rozhovoru pro web Stereogum: „Ve světle nedávných prohlášení Alice Coopera už s ním nebudeme spolupracovat na kolekci líčení. Podporujeme všechny členy komunity LGBTQIA+ a věříme, že každý by měl mít přístup ke zdravotní péči. Veškeré peníze za předobjednávky budou vráceny,“ napsala společnost na Instagram.

Ve zmíněném rozhovoru Alice řekl: „Chápu, že existují případy transgender lidí, ale obávám se, že je to také módní výstřelek. Považuji to za špatné, když máte šestileté dítě, které nic nechápe. Chce si jen hrát a vy ho akorát matete, když říkáte: ‚Jo, jsi kluk, ale můžeš být i holka, jestli chceš.‘“

Pokud jste nestihli pořídit srpnové číslo Sparku, v němž se nachází rozhovor s tímto nenapravitelným hříšníkem, je stále dostupné na Sparkshopu!

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace