Nový Spark
venku od 2. dubna
190 milionů stará fosilie byla pojmenována po Alice Cooperovi

190 milionů stará fosilie byla pojmenována po Alice Cooperovi

Nově objevená fosilie ponese jméno legendárního rockera Alice Coopera. Byla pojmenována Serpula alicecooperi. Na výzkumu fosilie se podílel i Čech Tomáš Kočí z Přírodovědeckého muzea v Praze.

Alice Cooper na Sparkshopu

Cooper se tak připojil k dalším hudebníkům jako je Tony Iommi, Lemmy Kilmister či King Diamond, po nichž byly také pojmenovány fosilie. Serpula alicecooperi je stará 190 milionů let a představuje druh mořského hadovitého červa, který zkonstruoval vápenatou trubici, ve které žil. Živil se filtrováním mořské vody svými chapadly. Fosilii našel amatérský geolog Mette Hoftstedt ve 190 milionů let starém pískovci na dánském ostrově Bornholm a předal ji výzkumníkům. Studii, která popisuje a také pojmenovává fosilii, provedli tři dánští výzkumníci společně s Tomášem Kočím z Přírodovědeckého muzea v Praze. Výzkumník Jesper Milàn je velký fanoušek metalové hudby a při jeho bádání hrála v pozadí hlavně hudba Alice Coopera. Volba jména tak nemohla být jasnější.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace