Nový Spark
venku od 2. října
SIRENIA odtajnila nejen obal a datum vydání nového alba „Dim Days of Dolor“, ale i datum oznámení nové zpěvačky

SIRENIA odtajnila nejen obal a datum vydání nového alba „Dim Days of Dolor“, ale i datum oznámení nové zpěvačky

Norská SIRENIA naplánovala vydání své osmé desky „Dim Days of Dolor“ na 11. listopadu. Jméno nové posily za mikrofonem bude oficiálně odtajněno 8. září.

Nové album „Dim Days of Dolor“ se nahrávalo v Dánsku, konkrétně ve studiu Jacoba Hansena, který se následně ujmul i jeho mixování. Na desce bude k poslechu jedenáct nových písní a jedna bonusová skladba. Obal desky opět obstaral věhlasný maďarský umělec Gyula Havancsák, který s kapelou spolupracoval už na obálce jejího loňského alba „The Seventh Life Path“. Nahrávka vyjde jako čtvrtý počin skupiny SIRENIA u labelu Napalm Records, čtyři alba jí v minulosti vyšla rovněž u vydavatelství Nuclear Blast.

Bude se jednat o první desku skupiny po odchodu dnes již bývalé zpěvačky Ailyn, který byl oznámen 5. července. Kapela sice tvrdila, že se jejich cesty rozešly v dobrém, nicméně tomuhle tvrzení trochu odporoval příspěvek zveřejněný Ailyn na jejím Facebooku, kde uvedla, že dané rozhodnutí „nebylo na ní a ani na něj neměla žádný vliv“. Kapelu tak v současné době tvoří jen zpěvák, kytarista a skladatel Morten Veland, druhý kytarista Jan Erik Soltvedt a bubeník Jonathan A. Perez. Nová zpěvačka bude oficiálně oznámena 8. září.

SIRENIA letos v rámci svého turné zavítá na podzim i do České republiky, v pražském klubu Nová Chmelnice vystoupí 16. listopadu, tedy pět dní po vydání nového alba.

Kapela navíc odhalila i názvy písní z chystané desky, tracklist vypadá následovně:

 1. Goddess Of The Sea
 2. Dim Days Of Dolor
 3. The 12th Hour
 4. Treasure n´ Treason
 5. Cloud Nine
 6. Veil Of Winter
 7. Ashes To Ashes
 8. Elusive Sun
 9. Plying With Fire
 10. Fifth Column
 11. Aeon´s Embrace
 12. Bonus Track
Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace