Nový Spark
venku od 1. srpna
Ace Frehley (ex-KISS): „Výhoda coverů? Všechno už je hotovo!“

Ace Frehley (ex-KISS): „Výhoda coverů? Všechno už je hotovo!“

Bývalý kytarista KISS je po dvouleté pauze zpět. Někdejší „Spaceman“ Ace Frehley se ale tentokrát zase trochu odklonil od vlastní tvorby. Právě o jeho nejnovějším počinu, albu coverů „Origins, Vol. 2“, si s námi popovídal po telefonu.

Aktuální nahrávka navazuje na svého předchůdce z roku 2016. Mezi dvěma zmíněnými deskami stihl Ace natočit album s vlastním materiálem. Co jej tedy vlastně přimělo k pokračování myšlenky udělat další desku cover verzí? „Pravdou je, že ve vzduchu visela už na samotném počátku, ale všechno záviselo na tom, jak celý koncept přijmou fanoušci. Velkou roli v následném rozhodovacím procesu sehrála nahrávací společnost, která mě o pokračování na základě úspěchu předchozí desky de facto požádala. Já jsem ale neměl nic proti, protože hraní coverů mě vždycky hodně bavilo. Natočit takové album má navíc hned několik výhod. Za prvé nemusíš nic psát, protože všechno už je hotovo (smích), a za druhé je skvělé mít možnost v písních někoho jiného tu a tam něco pozměnit, přidat nebo naopak ubrat, a tím pádem v nich určitým způsobem zanechat i vlastní stopu,“ říká muzikant.


Kompletní rozhovor najdete v prosincovém Sparku.

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace