Nový Spark
venku od 1. září
Adrian Smith & Richie Kotzen: Pakt výjimečných sekerníků

Adrian Smith & Richie Kotzen: Pakt výjimečných sekerníků

Některá přátelství, radost z příjemně stráveného času a vzájemná úcta mají potenciál přerůst ve velmi plodná tvůrčí partnerství – obzvláště pojí-li je nejen dar mimořádného talentu a společný umělecký jazyk, ale také zralost a obroušenost hran vlastního ega.

Někdy se tak dávají dohromady i osobnosti, do kterých bychom to ani neřekli, jak je tomu i v případě kytaristy IRON MAIDEN Adriana Smithe a dalšího mistra šesti strun, Richieho Kotzena. A jak jinak mají svůj volný čas trávit dva workoholici, ne-li opět prací?

Album Smith/Kotzen pořdíte v našem Sparkshopu.

Materiál pro jejich stejnojmennou prvotinu „SMITH/KOTZEN“ ovšem vznikal ve velmi pohodové atmosféře. Muzikanti svou desku vyprodukovali sami a dovolili si rozmar natočit ji ve studiu v karibském ráji Turks & Caicos Islands. „Často je tomu tak, že máš nad sebou vydavatelství, které na tebe tlačí, že chce mít album hotové k určitému datu. Pak tě zpraží, jak to že ještě nemáš pilotní singl… Je to šílený průmysl! My jsme začali řešit první singl, až když jsme měli celé album dokončené a mohli jsme si ujasnit, jak všechno chceme uchopit. Naštěstí lidé z BMG album slyšeli a byli nadšení,“ říká v rozhovoru pro dubnový Spark Richie Kotzen.

Dlouholetá přátelství se také osvědčila, když se ohlíželi jak po hostech za bicí soupravou (našli je v osobách Tala Bergmana a Nicka McBraina), tak po člověku, který by desku smíchal, neb jím byl sám Kevin Sherley (IRON MAIDEN, RUSH, DREAM THEATER, AEROSMITH, ad.)


O nové desce se mluví jako o debutu projektu Smith/Kotzen. Znamená to, že má duo v plánu nahrát do budoucna ještě další desky? „Ano, dokonce jsme se před nedávnem s Adrianem bavili, že až přijede do Kalifornie, opět se sejdeme a uvidíme, zda přijdeme s novými nápady. Podle mě je zřejmé, že bychom do toho šli znovu,“ líčí Kotzen a Adrian Smith doplňuje: „Určitě bych si přál, aby tomu tak bylo. Od začátku do konce byla celá práce velmi milá a uspokojivá. Rád bych s Richiem natočil další desky v tomto stylu. Myslím, že se naše hudební partnerství osvědčilo. Byl bych rád, kdyby se naše hudba dostala do širšího povědomí posluchačů.“

Kompletní rozhovor najdete v dubnovém Sparku.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace