Nový Spark
venku od 1. března
Album „Rokflöte“ přináší intelektuální pohled na severské pohanství. Příští týden ho JETHRO TULL představí v Brně a Praze naživo!

Album „Rokflöte“ přináší intelektuální pohled na severské pohanství. Příští týden ho JETHRO TULL představí v Brně a Praze naživo!

Nový koncertní program JETHRO TULL, který představí také jejich nejčerstvější studiový přírůstek „Rokflöte“, zažijí diváci již příští týden v Brně a Praze. Přijďte se ponořit do severských příběhů za tónů řízných rockových kytar i hravé flétny!

Britští folkrockoví pionýři vystoupí 4. prosince 2023 v brněnské Zoner Bobyhall a o den později 5. prosince v pražském Kongresovém centru. Kromě písní z „Rokflöte“ zazní i klasiky jako „Aqualung“, „Cross-Eyed Mary“ či „Locomotive Breath“, které vás zanesou hluboko do zlatých sedmdesátých let.

„Rokflöte“ a další desky JETHRO TULL na Sparkshopu

Skladby na „Rokflöte“ byly inspirovány severskou mytologií. Zpěvák Ian Anderson se však obecně na víru dívá střízlivým pohledem, jak prozradil v rozhovoru pro zářijový Spark: „Koncept bohů vypadajících jako lidi mi přijde nelogický. Spíš mě fascinuje, že se napříč různými kulturami objevuje idea jednoho stvořitele světa, u dávných seveřanů to byl Ymir. „Rokflöte“ je můj pokus o stručné nastínění charakterů jednotlivých bohů severských bájí a mýtů. Dle mého názoru se jedná o bohy vymyšlené lidmi kdysi dávno v Asii před migrací Indoevropanů, předků dnešních obyvatel Skandinávie, do Evropy. Snažím se o druh intelektuálního pohledu na svět severského pohanství, jež bylo kdysi zastoupeno velkým množství lidí, a i v současnosti se najde hrstka těch, kteří v dávné bohy věří.“

Vstupenky na oba koncerty jsou k dostání ZDE

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace