Nový Spark
venku od 1. června
Alex Lifeson z RUSH pořád hraje prog (nikoliv však rock)

Alex Lifeson z RUSH pořád hraje prog (nikoliv však rock)

Už neaktivním RUSH tento týden vychází narozeninová reedice alba „Moving Pictures“ a kytarista Alex Lifeson zároveň představuje novou kapelu – ENVY OF NONE. A to rovnou vydáním debutového alba. Čtyřčlennou sestavu s ním utvářejí producent Alf Annibalini, Andy Curran známý z formace CONEY HATCH a hlavně pak mladá americká zpěvačka Maiah Wynne. Jestli byste očekávali něco ve stylu RUSH, tak rovnou zapomeňte. Náladová muzika má blízko k elektronice či trip-hopu, byť kytary v ní nechybí.

„Snažili jsme se reagovat na to, co si každá skladba žádala. O tom celá tahle deska je. Neměli jsme žádná očekávání ani pravidla. Prostě jsme poslouchali, co jsme složili, a nechávali se vést tak, aby skladba byla co nejlepší,“ vypráví o maximální tvůrčí svobodě Lifeson.

Album je venku od pátku, 1. července však vyjde ještě speciální singl „Enemy / You´ll Be Sorry“, na žlutých a modrých vinylech, podepsaných, v nákladu 500 kusů. Výtěžek z prodeje kapela věnuje na podporu Ukrajiny.

A pokud si poslechnete úplně poslední song alba, instrumentálku „Western Sunset“, ta je poctou zesnulému bubeníkovi RUSH Neilu Peartovi. Lifeson ji prý nahrál u Pearta doma, krátce před jeho smrtí…


Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
30.07. DEPECHE MODE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace