Nový Spark
venku od 2. října
Alex Lifeson z RUSH pořád hraje prog (nikoliv však rock)

Alex Lifeson z RUSH pořád hraje prog (nikoliv však rock)

Už neaktivním RUSH tento týden vychází narozeninová reedice alba „Moving Pictures“ a kytarista Alex Lifeson zároveň představuje novou kapelu – ENVY OF NONE. A to rovnou vydáním debutového alba. Čtyřčlennou sestavu s ním utvářejí producent Alf Annibalini, Andy Curran známý z formace CONEY HATCH a hlavně pak mladá americká zpěvačka Maiah Wynne. Jestli byste očekávali něco ve stylu RUSH, tak rovnou zapomeňte. Náladová muzika má blízko k elektronice či trip-hopu, byť kytary v ní nechybí.

„Snažili jsme se reagovat na to, co si každá skladba žádala. O tom celá tahle deska je. Neměli jsme žádná očekávání ani pravidla. Prostě jsme poslouchali, co jsme složili, a nechávali se vést tak, aby skladba byla co nejlepší,“ vypráví o maximální tvůrčí svobodě Lifeson.

Album je venku od pátku, 1. července však vyjde ještě speciální singl „Enemy / You´ll Be Sorry“, na žlutých a modrých vinylech, podepsaných, v nákladu 500 kusů. Výtěžek z prodeje kapela věnuje na podporu Ukrajiny.

A pokud si poslechnete úplně poslední song alba, instrumentálku „Western Sunset“, ta je poctou zesnulému bubeníkovi RUSH Neilu Peartovi. Lifeson ji prý nahrál u Pearta doma, krátce před jeho smrtí…


Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace