Nový Spark
venku od 1. července
AMORPHIS přináší svou ledovou svatozář

AMORPHIS přináší svou ledovou svatozář

V pátek 11. února vychází čtrnáctá deska finských melodických bardů AMORPHIS s názvem „Halo“. V únorovém Sparku vám přinášíme rozhovor s kytaristou Esou Holopainenem, který v kapele působí od jejích úplných počátků před více než třiceti lety. Proto jsme s ním prošli celou diskografií kapely a Esa ji s humorem sobě vlastním okomentoval.

Novou desku nebo parádní trička seženete na Sparkshopu!

Páteří kapely se za poslední roky stal básník Pekka Kainulainen, který tvoří příběhy a píše texty. Tentokrát zvolil téma prvních lidí, osídlující oblasti na severu Evropy. Zda s ním kapela předem diskutuje o hlavním námětu alba, nebo mu nechává zcela volnou ruku, nám Esa při našem povídání přiblížil.

„Možná to zní až neuvěřitelně, ale opravdu pracujeme úplně odděleně. Pekka píše texty a my skládáme hudbu. Tentokrát měl Pekka napsaná slova dokonce ještě dříve, než my vůbec začali pracovat na hudební složce. Takže jsme se mohli trochu inspirovat. Věděli jsme, o čem texty jsou, a až pak jsme začali skládat, takže bych řekl, že hudba se více než kdy jindy vztahuje právě k textům. Pekka ke svým příběhům pokaždé kreslí i obrázky, nyní má výstavu kreseb, které se vážou k jednotlivým skladbám na ‚Halo‘. Je tak moc napojený na naši hudbu, že je skoro dalším členem kapely. Myslím si, že nejlepších výsledků dosahujeme, když mu necháme úplnou svobodu v tom, co chce tvořit. Ale samozřejmě, pokud příště dostaneme texty o jeho sexuálních experimentech, asi nebudeme tak tolerantní,“ dodal se smíchem kytarista.

Celý rozhovor o novém albu i komentovanou diskografii najdete v únorovém Sparku v rubrice Galerie titánů.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace