Nový Spark
venku od 1. prosince

ANNIHILATOR, THE GENERALS - 25.10.2013, Zlín, MoR Café

I když ANNIHILATOR patří mezi thrashové základní kameny, u nás jsme dlouhou dobu neměli tu čest se s nimi potkávat. Před pár lety se však situace změnila a Jeff Waters už naštěstí patří ke zdejšímu koncertnímu inventáři, o čemž svědčí třeba i živák, který ANNIHILATOR natočili ve Vizovicích na MASTERS OF ROCK. Cestu na páteční koncert nám notně prodloužila nehoda před Valašským Meziříčím, a tak se omlouvám českým předskokanům BAD FACE, které jsem díky popojíždění v koloně nestihl.

Na čtveřici THE GENERALS jsem se však už do klubu doštrachal a odměnou mi byl klasický death metal švédského střihu. Tedy kapku DISMEMBER, trochu ENTOMBED s nezbytnou příchutí špinavého rock´n´rollu. THE GENERALS zněli z desek sice nadějně, ale živě to teprve dostalo tu správnou šťávu. Žádné zbytečné obstrukce, chrastilo jim to jedna radost, jak už to ke švédským kapelám tohoto zaměření patří. ANNIHILATOR se vřítili na pódium s naprostou klasikou – tedy „Alice in Hell“ a k ní přilepenou „W.T.Y.D“. A v podstatě kromě odlehčeného medley ze skladeb „Phoenix Rising“, „Sounds Good to Me“ a „Snake in the Grass“ se z intenzity neubíralo. Jeff sázel s neuvěřitelnou chutí jeden riff za druhým, ale zahanbit se nenechával ani Dave Padden, chlapík, který zvládne skvěle odzpívat skladby s jakékoliv éry kapely. ANNIHILATOR odehráli výborný koncert, takový, při kterém čas pádí dvakrát rychleji, protože to baví nejen publikum, ale i kapelu. Ovace, které propukaly záhy i mezi skladbami, tak byly zaslouženou odměnou nejen pro Jeffa, ale i současnou sestavu skupiny, která, zdá se, jede nyní v takových obrátkách a pohodě, jako nikdy předtím.

Fotogalerie Zdenka Zeleného zde

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace