Nový Spark
venku od 30. října
Konec doby lihové

Konec doby lihové

Monstrózně rozjetý heavymetalový kolos FIVE FINGER DEATH PUNCH nabírá nový směr. Spark přistupuje do rozjetého vlaku a s hlavním strojvedoucím Zoltanem Bathorym vede rozhovor o alkoholové minulosti, znovuobnovení důvěry a omylu jménem socialismus.

Po zběsilé jízdě, která byla především kvůli nevyzpytatelnému a po většinu času pod obraz zpitému frontmanovi Ivanu Moodymu plná výmolů, se před FFDP konečně rozprostírá uhlazená vysokorychlostní dálnice. A z obou stran je lemovaná lačnými fanoušky, kteří se předposlední únorový den dočkají osmé studiové desky „F8“. Emotivní příběh s happy endem na vás čeká na šesti stranách v hlavním článku února.


Patří politická angažovanost do hudby, nebo v ní nemá co dělat? Na vznesenou otázku by měla čtveřice RAGE AGAINST THE MACHINE jednoznačnou odpověď. Kladnou. Po celou dobu své (ne nezbytně již uzavřené) historie byli vždy věrni právě svým politickým postojům, které jim způsobily nejednu potíž a průšvih, ale zároveň jim pomohly k vlastnímu, naprosto unikátnímu hudebnímu projevu, který nelze zařadit do žádné škatulky. Únorová Galerie Titánů rozebírá fenomén RATM na jednotlivé šroubky a matičky.


Brazilská metalová jistota SEPULTURA se opět nadechuje k mocnému výboji a my na třech stranách rozebíráme novou desku. „Termín „Quadra“ znamená v portugalštině rovina, dvůr nebo hřiště se čtyřmi rohy. V rámci vymezeného území platí určitá pravidla a zákony, což je zároveň metafora na život jako takový. Každá quadra má svá specifická pravidla a zákonitosti, kterými se musí řídit. Album vypráví o zpochybňování pravidel, do kterých se narodíme, a zároveň o pochopení vnitřních lidských motivací, které posunují naši společnost vpřed. Neméně důležité je v každé quadře zachovávat vzájemný respekt. Tyto základní principy jsou platné univerzálně,“ popisuje Derrick Green význam názvu nové desky „Quadra“.


Z domácích luhů a hájů zpovídáme legendu ARAKAIN. Album „Jekyll & Hyde“ z loňského roku berou chlapi na jarní turné a my zpovídáme zpěváka Honzu Toužimského o nové desce, ale i výzvách, která desetiletí v hudební branži přináší.

Rozhovory nabité číslo přináší rovněž rozmluvy s Jeffem Watersem z ANNIHILATOR, Robem Caggianem z VOLBEAT, Billy Sheehanem ze SONS OF APOLLO či Bernie Shawem z URIAH HEEP. Deep Look Inside patří kytastovi AMON AMARTH, Olavi Mikkonenovi a uši proplachujeme sympatické Charlotte Wessels z DELAIN. Ona a její boys jsou zvěčněni i na druhé straně megaposteru.

V Holocaust Nightmare pokračujeme v Old School Memories s POSSESSED a rovněž se věnujeme veteránům XENTRIX nebo mladé krvi THE SPIRIT.

Kulturní špionáž opět plní výlet za hranice všedních metalových dní a spolu s jihoafrickou kapelou VULVODYNIA se díváme na stav metalu černého kontinentu.

Příjemné a inspirativní čtení přeje šéfredaktor Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
30.10. LIVESTREAM PUSCIFER
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
05.11. LIVESTREAM PARADISE LOST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?