Nový Spark
venku od 1. prosince
Konec doby lihové

Konec doby lihové

Monstrózně rozjetý heavymetalový kolos FIVE FINGER DEATH PUNCH nabírá nový směr. Spark přistupuje do rozjetého vlaku a s hlavním strojvedoucím Zoltanem Bathorym vede rozhovor o alkoholové minulosti, znovuobnovení důvěry a omylu jménem socialismus.

Po zběsilé jízdě, která byla především kvůli nevyzpytatelnému a po většinu času pod obraz zpitému frontmanovi Ivanu Moodymu plná výmolů, se před FFDP konečně rozprostírá uhlazená vysokorychlostní dálnice. A z obou stran je lemovaná lačnými fanoušky, kteří se předposlední únorový den dočkají osmé studiové desky „F8“. Emotivní příběh s happy endem na vás čeká na šesti stranách v hlavním článku února.


Patří politická angažovanost do hudby, nebo v ní nemá co dělat? Na vznesenou otázku by měla čtveřice RAGE AGAINST THE MACHINE jednoznačnou odpověď. Kladnou. Po celou dobu své (ne nezbytně již uzavřené) historie byli vždy věrni právě svým politickým postojům, které jim způsobily nejednu potíž a průšvih, ale zároveň jim pomohly k vlastnímu, naprosto unikátnímu hudebnímu projevu, který nelze zařadit do žádné škatulky. Únorová Galerie Titánů rozebírá fenomén RATM na jednotlivé šroubky a matičky.


Brazilská metalová jistota SEPULTURA se opět nadechuje k mocnému výboji a my na třech stranách rozebíráme novou desku. „Termín „Quadra“ znamená v portugalštině rovina, dvůr nebo hřiště se čtyřmi rohy. V rámci vymezeného území platí určitá pravidla a zákony, což je zároveň metafora na život jako takový. Každá quadra má svá specifická pravidla a zákonitosti, kterými se musí řídit. Album vypráví o zpochybňování pravidel, do kterých se narodíme, a zároveň o pochopení vnitřních lidských motivací, které posunují naši společnost vpřed. Neméně důležité je v každé quadře zachovávat vzájemný respekt. Tyto základní principy jsou platné univerzálně,“ popisuje Derrick Green význam názvu nové desky „Quadra“.


Z domácích luhů a hájů zpovídáme legendu ARAKAIN. Album „Jekyll & Hyde“ z loňského roku berou chlapi na jarní turné a my zpovídáme zpěváka Honzu Toužimského o nové desce, ale i výzvách, která desetiletí v hudební branži přináší.

Rozhovory nabité číslo přináší rovněž rozmluvy s Jeffem Watersem z ANNIHILATOR, Robem Caggianem z VOLBEAT, Billy Sheehanem ze SONS OF APOLLO či Bernie Shawem z URIAH HEEP. Deep Look Inside patří kytastovi AMON AMARTH, Olavi Mikkonenovi a uši proplachujeme sympatické Charlotte Wessels z DELAIN. Ona a její boys jsou zvěčněni i na druhé straně megaposteru.

V Holocaust Nightmare pokračujeme v Old School Memories s POSSESSED a rovněž se věnujeme veteránům XENTRIX nebo mladé krvi THE SPIRIT.

Kulturní špionáž opět plní výlet za hranice všedních metalových dní a spolu s jihoafrickou kapelou VULVODYNIA se díváme na stav metalu černého kontinentu.

Příjemné a inspirativní čtení přeje šéfredaktor Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace