Nový Spark
venku od 1. června

ARAKAIN & LUCIE BÍLÁ - 20. 3. 2015, Plzeň, KD Peklo

Víc už to snad ani nejde! Doposud si fanoušci tuzemské legendy ARAKAIN nikdy neužili hostování zlaté slavice Lucie Bílé tak jako na aktuálním turné 2015. Lucka vystupuje téměř jako "stálý" člen kapely. Ve chvíli, kdy se objeví na pódiu, už ho neopustí a s ARAKAINEM řádí až do konce. Trhák, který vyprodává koncerty i několik měsíců dopředu. Stejně jako v Plzni. Lístky zmizely rychlostí blesku a dva měsíce před koncertem už nebylo co prodávat.

ARAKAIN s Luckou nazkoušel poctivou minimálně hodinu muziky. Tradičně zazní klasiky jako "Dotyky" nebo "Cournoutto". Trefou do černého je ale zařazení mrazivé "Maraton", kterou původně nazpívala Bílá sólově na začátku devadesátých let. ARAKAIN jí pak předělal pro televizní soutěž a pro velký úspěch se pecka objevila i jako bonus na CD "Restart". Stejně dobře jako "Maraton" se na koncertech poslouchá i "Satanica" a dojde i na aktuální duet s Honzou Toužimským "Ty a Já", který kapela vypustila těsně před začátkem turné. Ostatně jak se Honzovi s Luckou zpívá a jaké byly přípravy na turné, tak to nám ochotně popsal těsně před koncertem.

ARAKAIN jako tradičně nic nepodcenil a veze s sebou působivou scénu s projekcí, na které atmosféru dokreslují klipy a animace. Dojde i na krátkou akustickou vsuvku. Během ní zazní zasněná "Chtěl Bych Ti Říct", kterou kdysi nazpíval Petr Kolář. Atmosféra koncertu se v Plzni nesla v jakési euforii. Fanoušci chvílemi nehybně hltali hlasový fond Lucky Bílé, v momentě, kdy se rozběhly tradiční hymny jako "Apage Satanas", se naopak hrozilo, skákalo, křepčilo. Při pohledu do sálu až zamrazilo - KD Peklo plné až po strop, lidé postávali i na chodbách. A jak prohlásila Lucka, pro pány si připravila i trochu "hanbatý" kostým. Ostatně fotky asi mluví za vše.

www.arakain.eu

text/foto/video: David Havlena

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
15.10. HELLOWEEN
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
26.10. APOCALYPTICA, EPICA
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
02.11. FAUN
A co FAKKER!?