Nový Spark
venku od 1. dubna

ARAKAIN & LUCIE BÍLÁ - 20. 3. 2015, Plzeň, KD Peklo

Víc už to snad ani nejde! Doposud si fanoušci tuzemské legendy ARAKAIN nikdy neužili hostování zlaté slavice Lucie Bílé tak jako na aktuálním turné 2015. Lucka vystupuje téměř jako "stálý" člen kapely. Ve chvíli, kdy se objeví na pódiu, už ho neopustí a s ARAKAINEM řádí až do konce. Trhák, který vyprodává koncerty i několik měsíců dopředu. Stejně jako v Plzni. Lístky zmizely rychlostí blesku a dva měsíce před koncertem už nebylo co prodávat.

ARAKAIN s Luckou nazkoušel poctivou minimálně hodinu muziky. Tradičně zazní klasiky jako "Dotyky" nebo "Cournoutto". Trefou do černého je ale zařazení mrazivé "Maraton", kterou původně nazpívala Bílá sólově na začátku devadesátých let. ARAKAIN jí pak předělal pro televizní soutěž a pro velký úspěch se pecka objevila i jako bonus na CD "Restart". Stejně dobře jako "Maraton" se na koncertech poslouchá i "Satanica" a dojde i na aktuální duet s Honzou Toužimským "Ty a Já", který kapela vypustila těsně před začátkem turné. Ostatně jak se Honzovi s Luckou zpívá a jaké byly přípravy na turné, tak to nám ochotně popsal těsně před koncertem.

ARAKAIN jako tradičně nic nepodcenil a veze s sebou působivou scénu s projekcí, na které atmosféru dokreslují klipy a animace. Dojde i na krátkou akustickou vsuvku. Během ní zazní zasněná "Chtěl Bych Ti Říct", kterou kdysi nazpíval Petr Kolář. Atmosféra koncertu se v Plzni nesla v jakési euforii. Fanoušci chvílemi nehybně hltali hlasový fond Lucky Bílé, v momentě, kdy se rozběhly tradiční hymny jako "Apage Satanas", se naopak hrozilo, skákalo, křepčilo. Při pohledu do sálu až zamrazilo - KD Peklo plné až po strop, lidé postávali i na chodbách. A jak prohlásila Lucka, pro pány si připravila i trochu "hanbatý" kostým. Ostatně fotky asi mluví za vše.

www.arakain.eu

text/foto/video: David Havlena

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
24.04. LIVESTREAM KORN
01.05. LIVE STREAM DEVIN TOWNSEND
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace